Відтворюючи уніформу і спорядження армій минулих епох, реконструкторам нерідко доводиться займатися реставрацією предметів старовини. Як відомо, справжні речі рідко можна зустріти в хорошому стані, тому, перш ніж використовувати, їх майже завжди необхідно відреставрувати. Однак, грамотно відреставрувати який-небудь раритет часто виявляється набагато складніше, ніж просто виготовити його репліку.
Тим більше, що найменша неточність може завдати непоправної шкоди унікальному предмету, що стоїть найчастіше чималих грошей.
Звичайно, з огляду на очевидну старості і непрактичність, в реконструкції рідко використовуються справжні предмети обмундирування і амуніції, виготовлені з тканини або шкіри (кашкети, штани, чоботи, ремені, підсумки та ін.), Але різноманітні металеві предмети озброєння і спорядження знаходять досить широке застосування. До останніх, зокрема, відноситься мідна і латунний посуд (казанки, гуртки, миски), в достатніх кількостях збереглася з минулих... Читати далі »
Придбавши або побудувавши будинок, ми тішимо себе надією, що цей будинок в незмінному вигляді довгі роки буде влаштовувати нашу сім'ю. Однак життя змінюється, і необхідність змін може виникнути в будь-який момент. В цьому випадку ми замислюємося про реконструкцію. Реконструкція - це зміна в приміщеннях будівельного обсягу.
Сюди входить як зменшення обсягів - скажімо, шляхом зведення додаткових перегородок, так і прибудова нових приміщень.
Необхідно при реконструкції дотримуватися кількох спрямованих на збереження цілісності вже існуючого будови правил. Кожна будівля має несучий каркас - свою основу. Каркас з конструкцій складається, на які навантаження від ваги будівлі, розміщених в ньому людей, обладнання, а також вітрова та снігова навантаження розподіляється. Каркас зазвичай включає балки статі, несучі стіни, крокви покрівлі, стельові перекриття і їх частини, фундаменти і так далі. Треба при цьому пам'ятати, що деформація частин каркаса будівлі може приве... Читати далі »