Називають споруди та їх частини (рухомі або нерухомі), призначені для сприйнята різноманітних навантажень і впливів, якщо їх розміри визначені розрахунком на міцність, стійкість, витривалість, тріщини-стійкість і за деформаціями. Цим інженерні конструкції відрізняються від архітектурних, розміри перетинів яких призначені за архітектурним, теплотехнічних і іншим спеціальним вимогам. Конструкції і споруди, що знаходяться постійно або періодично під впливом водного середовища, називають гідротехнічними.
Інженерні конструкції виготовляють зі сталі, алюмінію, бетону, залізобетону, каменю, дерева, пластмас і тканин. Цікаві рішення виходять при поєднанні в одній конструкції різних матеріалів: залізобетону і сталі, дерева і стали, залізобетону і пластмас і т. Д.
Металеві конструкції застосовують в каркасах і покриттях великопрольотних будівель різного призначення, в механічному обладнанні гідротехнічних споруд (затвори, сороудержі-вающие решітки, конструкції Суднопі... Читати далі »
Визначення "енергоекономічний дім" поступово стає зрозумілим не тільки будівельникам, але і мешканцям будинків, які на практиці можуть оцінити їх переваги. Енергоекономічність сьогодні є суттєвою характеристикою будівлі, а найближчим часом стане критерієм хорошого проекту і якості виконання будівництва. З огляду на світову тенденцію до економії енергії, нескладно припустити, що в цьому процесі суттєву роль покликані зіграти теплоізоляційні матеріали.
Важливим при будівництві є питання вибору теплоізоляційного матеріалу, що володіє, крім високих теплоізоляційних показників, хорошими механічними характеристиками, мінімальним водопоглинанням, екологічною чистотою. Правильність вибору теплоізоляції конструкції не тільки забезпечує економію енергії, але і дозволяє захистити будівлю від руйнування і таким чином продовжити його життя.Аналіз властивостей ізоляційних матеріалів показує, що єдиного ідеального варіанту, що об'єднує всі бажані характеристики, включаючи високий... Читати далі »