Головна » 2018 » Август » 17 » Інженерними конструкціями
15:59
Інженерними конструкціями

Називають споруди та їх частини (рухомі або нерухомі), призначені для сприйнята різноманітних навантажень і впливів, якщо їх розміри визначені розрахунком на міцність, стійкість, витривалість, тріщини-стійкість і за деформаціями. Цим інженерні конструкції відрізняються від архітектурних, розміри перетинів яких призначені за архітектурним, теплотехнічних і іншим спеціальним вимогам. Конструкції і споруди, що знаходяться постійно або періодично під впливом водного середовища, називають гідротехнічними.

Інженерні конструкції виготовляють зі сталі, алюмінію, бетону, залізобетону, каменю, дерева, пластмас і тканин. Цікаві рішення виходять при поєднанні в одній конструкції різних матеріалів: залізобетону і сталі, дерева і стали, залізобетону і пластмас і т. Д.

Металеві конструкції застосовують в каркасах і покриттях великопрольотних будівель різного призначення, в механічному обладнанні гідротехнічних споруд (затвори, сороудержі-вающие решітки, конструкції Суднопідіймач і Др.), В напірних трубопроводах (турбінні, дериваційні, магістральні та ін.) З арматурою і зрівняльними резервуарами , в висотних спорудах (щогли і ін.), в резервуарах і водонапірних вежах, мостах і переходах і ін. Зважаючи на високу міцності матеріалу при всіх видах напруженого стану металеві конс трукція мають порівняно малим власною вагою. Їх можна виготовляти на високопродуктивних заводах, а монтаж виробляти відносно швидко з малими трудовими затратами. Однак метал піддається корозії, особливо у водному середовищі, що знижує довговічність споруди і вимагає додаткових експлуатаційних витрат.

Дерев'яні конструкції застосовують для виготовлення несучих елементів різних споруд невеликого прольоту (будівель, веж, акведуків, мостів та ін.), У тимчасових спорудах, як лісів, риштовання і опалубки. Найбільш досконалими дерев'яними конструкціями є клеєні заводського виготовлення.

Бетонні та залізобетонні конструкції займають провідне місце в будівництві, так як вони менш дефіцитні, мають високу міцність, довговічність, вогнестійкість, водонепроникність, допускають виготовлення елементів різноманітної форми і не вимагають значних експлуатаційних витрат. За способами виконання розрізняють залізобетонні конструкції збірні, виготовлені на спеціальних заводах і потім монтуються на будівельному майданчику; монолітні, що зводяться на місці будівництва, і збірно-монолітні, які утворюють із збірних залізобетонних елементів н монолітного бетону.

У меліоративному будівництві застосовують переважно збірні залізобетонні конструкції, які є основою комплексної механізації та індустріалізації будівництва. З збірного залізобетону на зрошувальних і осушувальних системах будують головним чином гідроспоруди з витратою води до 10 м3 / с. До них відносяться насосні станції, трубопроводи, лотки, акведуки, дюкери, шлюзи-регулятори, швидкотоки, переїзди, мости та ін, Велика питома вага серед них займають попередньо напружені конструкції.

Гідротехнічні споруди, значні за обсягами робіт і за розмірами (греблі, підводні частини будівель ГЕС, підпірні степи, судноплавні шлюзи, тунелі та ін.), Зводять з монолітного бетону та залізобетону. Надводні частини таких споруд (будівель ГЕС, водозаборів), а також пов'язані з ними спеціальні або допоміжні 'Споруди (службові мости, естакади, приміщення для механізмів н ін.) Можуть бути збірними.

В останні десятиліття при будівництві масивних гідротехнічних споруд почали застосовувати збірно-монолітний залізобетон, в якому збірні плити-оболонки, армоелементи, армопанельние конструкції є одночасно опалубкою і армуючим елементом. Збірно-монолітний залізобетон підвищує індустріалізацію будівництва, дає економію в матеріалах, знижує трудомісткість робіт і вартість споруди.

Перспективними у водогосподарському будівництві є конструкції з пластмас у вигляді гребель і регуляторів витрат з м'яких синтетичних тканин, протифільтраційних екранів, трубопроводів в осушувальних і зрошувальних мережах, захисних покриттів в залізобетонних конструкціях і ін.

Вибір матеріалу для конструкції - відповідальне завдання. Від правильного вибору матеріалів та їх поєднання залежать техніко-економічні показники конструкції, її надійність, довговічність та ін. Проектувальник повинен враховувати вартість матеріалів, їх обробки і перевезення, дефіцитність в місці виготовлення, позитивні і негативні властивості матеріалів, дотримуватися «Технічні правила щодо економного витрачання основних будівельних матеріалів ».

Переглядів: 613
Пошук

Календар
«  Август 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog