Ванна кімната — одне з небагатьох приміщень в сучасній квартирі, де для розвитку цвілі сходяться разом максимум умов. Але чому в одних квартирах цвіль є, а в інших ні?
Треба сказати відразу: цвіль у ванній є завжди, навіть якщо ви її не бачите. Мікроскопічні спори цвілевих грибів присутні і в будматеріалах, і в повітрі. Але для того, щоб цвіль почала розвиватися, необхідно одночасне наявність двох «бід»: по-перше, порівняно високою (вище 19 градусів Цельсія) температури, а по-друге, підвищеної — 80% і вище — вологості.
Все це необхідно для того, щоб спори проросли всередину конструкцій і стали видні на поверхні: на цій стадії можна говорити вже про готової «грибниці» — міцелії. Поверхнева чистка результатів вже не дасть: міцелій поширився не лише вшир, але й углиб. Але опускати руки не варто, тому що за умови збереження тих же самих сприятливих условияй (причому вони можуть бути досить вузько локальними) цвіль почне захоплювати... Читати далі »
Гіпсокартонні листи (ГКЛ) володіють унікальною властивістю регулювати вологість у приміщенні: при її надлишку вони вбирають в себе частину вологи, а в разі занадто сухого повітря – віддають її назад. При намоканні ГКЛ стає пластичним і може приймати будь-які форми, що успішно застосовується дизайнерами для створення різних складних конструкцій.
Крім того, гіпсокартон володіє чудовими теплоізоляційними властивостями, легкий в обробці, має малу вагу і порівняно дешевий. При монтажі гіпсокартону на каркас є можливість сховати в утворився зазор не дуже естетичні інженерні комунікації.
Є і недоліки: так гігроскопічність і пластичність у вологому стані є причиною деформацій гіпсокартонних конструкцій при намоканні. Додати деформованого листу первісну форму практично неможливо. Крім того ГКЛ недостатньо міцний, і може бути пошкоджений навіть при слабкому ударі. На щастя, такі пошкодження досить легко усуваються.