Оптимальним варіантом складання шаф різних моделей не є якийсь один спосіб, так як різниця в конструкції вимагає різних підходів до збирання і розбирання вбудованих меблів.
Як зібрати купе класичного типу зазначено в наступній інструкції.
Підготовчий етап.
Вам необхідно ознайомитися з усіма деталями виробу (щоб нічого не переплутати в процесі складання і не доводилося все починати спочатку), підготувати інструменти і місце, де буде проходити збірка і установка. Складання будь-яких меблів проводиться в горизонтальному положенні.
Перший етап – збираємо подіум (цоколь і ніжки).
На деталі, яка є дном шафи, робимо розмітки за прямим кутам (конфирматам) так, щоб забезпечити оптимальний упор по всій площі. Монтуємо цоколь шкантами і минификсами, далі – забиваємо опорні цвяхи. Якщо є плінтус, її треба обрізати, оскільки необхідно, щоб подіум дуже щільно прилягав до задньої стіни.
Другий етап – встановлюємо бічні частини шафи (якщо вони є в цієї моделі).
Спочатку необхідно підрізати бокові сторони так, щоб вони безперешкодно і щільно тулилися до тильної стіни (тильні стінки торців бажано навіть відшліфувати). Щоб бічні частини розмістити ідеально вертикально, використовуйте рівень.
Якщо модель купе не має бічних частин і розрахована на розміщення між стінами, то на даному етапі вам потрібно зробити розмітку, під якою будуть прикріплені полиці, також використовуючи рівень. Перфоратором проробляємо в стінах отвори (нижче розмітки рівня), вставляємо в них кріплення і закріплюємо куточки. На куточках розміщуємо полиці, також закріплюємо. Далі встановлюємо задні стійки за рівнем полиць.
Третій етап – встановлення висувних ящиків, штанги.
Встановлюємо на ящиках напрямні, відступаючи від краю на 10-15 см, оскільки в більшості моделей шаф-купе висувні ящики зроблені з вкладними фасадами. На бічних панелях кріпимо відповідний механізм. Встановлюємо фасади. Штангу, на яку буде развешиваться одяг на плічках, фіксуємо до закінчення установки ящиків.
Четвертий етап – установка дверей.
Робимо заміри шафи зсередини і помічаємо рівні кріплення напрямних на підлозі (подіумі) і верхній панелі. Перед закріпленням підлогової напрямної в отвори позначок також вставляємо стопор, що фіксує двері при закриванні.
Встановлення дверей починаємо з фіксування направляючих – верхню потрібно трохи підняти і опустити на нижню. Регулюємо ролики в нижній частині через торцеві отвори. Ось і все, двері встановлена.
Заключний етап.
Кріплення гачків зовні на бічних панелях, якщо це є в проекті шафи, а також прибирання місця збору меблів. Після цього ви можете сміливо розміщувати в купе всю необхідну одяг без побоювань, що щось відвалиться від меблів чи пошкодиться одяг – якщо ви діяли за інструкцією, подібних випадків не передбачається.
Источник: мелкие работы по дому
|