Приміщення, в яких використовується топкове обладнання загальною номінальною потужністю менше 50 кВт і які одночасно служать для житлових або аналогічних цілей, називаються приміщеннями, призначеними для встановлення опалювального обладнання.
При обладнанні таких приміщень необхідно дотримуватися вимог пожежної безпеки та забезпечувати їх належну експлуатацію.
Необхідну кількість повітря для підтримки процесу горіння забезпечується, якщо приміщення, де встановлюється опалювальне обладнання, за годину надходить 1,6 м3 повітря на кожен кВт загальної номінальної теплової потужності опалювального обладнання при зниженні тиску не більше ніж на 0,04 мбар (4 Па) у порівнянні з зовнішнім тиском.
При проектуванню котелень приміщення, де встановлюється опалювальне обладнання, повинен мати принаймні одні двері, що ведуть на вулицю, і одне рухоме вікно. Кубатура такого приміщення повинна становити не менше 4 м3 на кожен кВт загальної номінальної теплової потужності опалювального обладнання.
Необхідну кількість повітря для підтримки процесу горіння забезпечується, якщо в приміщенні, де встановлюється опалювальне обладнання є отвір назовні з поперечним перерізом не менше 150 см3 чи два отвори з поперечним перерізом не менше 75 см3 кожне.
Топки для центральних систем опалення, підігріву води або вироблення тепла для виробничих або господарських потреб, мають загальну теплову потужність понад 50 кВт, допускається встановлювати тільки в таких котелень, які не використовуються ні для яких інших цілей, окрім як для зберігання дозволеної кількості палива.
При використанні опалювального обладнання потужністю менше 50 кВт котелень не потрібно. Якщо котельня тим не менш споруджується, то вона обладнується на розсуд забудовника.
При використанні опалювального обладнання потужністю менше 50 кВт приміщення котельні може використовуватися також для інших цілей, наприклад, як житлове або аналогічне приміщення.
|