Головна » 2015 » Апрель » 15 » Вірусний ролик - новий спосіб маркетингу.
11:55
Вірусний ролик - новий спосіб маркетингу.
Вірусний маркетинг стає популярним засобом інтернет-просування, так як традиційна реклама у формі «нав'язування» продукту споживачеві часто викликає роздратування. У той час як вірусна реклама подається в ненав'язливій формі і спрямована на те, щоб викликати до себе інтерес.


У шкільного вчителя Стіва Спенглера було свою справу по створенню інструментів навчання наукам. В його книзі під назвою «Фактор утворення бульбашки: 50 приголомшливих експериментів з содовою шипучкою» описується фокус з дієтичною колою і ментосом. У березні 2002 року Спенглер продемонстрував його у випуску новин. Кинувши пару драже ментос у пляшку дієтичної коли, Спенглер запустив фонтан висотою 5.5 метра. А влітку 2005 послідувало успішне подання на телестудії. Ролик з поданням потрапив на веб-сайт телестудії. З цього моменту фокус Спенглера почав поширюватися в мережі Інтернет.

Люди намагалися повторити експеримент, створюючи нові он-лайн ролики, але ці відео були недостатньо цікавими. Автори проекту EepyBird: юрист Стівен Вольтц і професійний фокусник Фріц Гроуб, побачивши подібний он-лайн ролик на одному з веб-сайтів, захотіли зробити той же експеримент, але з великим розмахом і театральністю. Відеоролик експерименту з дієтичною колою і цукерками ментос мав усі необхідні якості для залучення до себе уваги і перетворення на вірусний ролик.

Влітку 2006 року тисячі он-лайнових відеороликів демонстрували, як Вольтц і Гроуб в спецодязі вчених, створили хореографічно фонтанирующие гейзери дієтичної коли. Для самого популярного он-лайн ролика того літа були використані 101 дволітрова пляшка дієтичної коли і 523 цукерки ментос. Гейзери содової запускалися організовано і під музику. Ролик вийшов вражаючим. Він був переглянутий понад 800 тисяч разів і з часом перетворився на вірусний ролик, який широко розповсюдився в Інтернеті. 

Для компаній «Кока-Кола» і «Ментос» вірусний ролик став несподіваним безкоштовним маркетингом. Представник «Ментос» повідомляв, що їм приємний такий онлайновий ажіотаж, який оцінювався приблизно в 10 млн. доларів, у той час як компанія щорічно витрачала на рекламу близько 20 млн. доларів. А на думку представника компанії «Кока-Кола» відео не вписувалося в їх імідж бренду дієтичної коли. Незважаючи на це і «Кока-Кола» і «Ментос» почали розвивати тему вірусного ролика на своїх сайтах.

На сайті «Кока-Кола» був організований відеоконкурс «Poetry in Motion» («Поезія в русі»). Він пропонував відвідувачам сайту надсилати свої відеоролики, пов'язані з темою «challenge» - дзвінка, випробування. Автори роликів повинні були показати, як різні предмети можна використовувати для незвичайних цілей. Заставкою конкурсу на сайті були фотографії Гроуба і Вольтца, які показали, як можна незвично обійтися з ментос і колою.

На сайті компанії «Ментос» з'явилася посилання на блог про різних фізичних дослідах, серед яких і знаменитий «фонтануючий» досвід, про який був знятий ролик. Блог веде той самий шкільний вчитель Стів Спенглер. Він підкреслює, що блог має, насамперед, освітні цілі. На сайт відвідувачі також могли надсилати ролики дослідів придуманих ними самими або автором блогу. Цікаво також, що в блозі «Ментос» жодного разу не згадується «Кока-Кола». Автори зауважують, що подібний «фонтан» можна влаштувати і з використанням будь-якого іншого газованого напою. 

Обидві компанії звернулися до Вольтцу і Гроубу з пропозицією подальшого створення роликів. Але вони підписали контракт з компанією «Кока-Кола». Восени 2006 з'явилося наступне відео Гроуба і Вольтца. У новому ролику використовувалися двісті п'ятдесят одна пляшка коли, а також понад півтори тисячі пігулок ментос. Пляшки смикали один одного по черзі, створюючи «ефект доміно» а в кінці ролика висловлювалася подяка виробникам «Кока-Кола» і «Ментос».
Переглядів: 914
Пошук

Календар
«  Апрель 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog