Дуже часто під дахом приватного будинку господарі створюють мансарди, кабінети, кімнати відпочинку. Але зробити нормальне житлове приміщення можливо, тільки забезпечивши якісний повітрообмін.
Не потрібно бути знавцем хімії та фізики, щоб розуміти, що тепле повітря завжди йде вгору. Тобто волога від дихання, прання і готування піднімається до стелі і шукає найдрібніші щілини, щоб проникнути далі. А там: утепляющее покриття. Воно функціонує як губка і вбирає всю вологу. Але у вологому стані утеплювач вже не може виконувати свої обов'язки як годиться. Волога, що не осіла в утеплювачі, піднімається до даху і конденсується на покрівлі. Наслідок цього - корозія, а потім – руйнування матеріалу.
Але навіть якщо ваш горище нежитловий, його все одно потрібно вентилювати. Інакше незабаром там почнуть розмножуватися мікроорганізми, тобто грибок.
Крім захисту будинку від розвитку мікробів, вентиляція, якщо вона грамотно споруджена, дозволяє мешканцям відчувати себе комфортно і взимку, і влітку. Металочерепиця прослужить довше, якщо є вентиляційна система, а її карниз не буде провисати від тяжкості бурульок. Що особливо важливо в зимовий час, так це відсутність снігу і льоду на даху завдяки тому, що сніг тане рівномірно.
Природно, що при наявності вентиляції не знадобляться додаткові кошти на забезпечення низької температури в літній час і теплої атмосфери взимку.
Порада: виведену над дахом трубу потрібно забезпечити парасолькою, щоб запобігти потрапляння дощу і снігу, а також щоб уникнути поселення в трубі птахів. Природна вентиляція безпосередньо залежить від погодних умов. Наприклад, влітку буває така духота, що толку від відкритих вікон немає ніякого. Взимку, навпаки, може перевітрити. Усього цього можна уникнути, спорудивши вентиляцію даху своїми руками.
|