Індія – країна загадок, чудес і мудрих йогів, чиє в суворих аскезах отримане знання століттями передається від покоління до покоління за допомогою писань – вед, розповідають практично про всіх процесах життєдіяльності людини. Веди використовуються як головні писання в питаннях релігії, астрології, пристрої шлюбів, людських взаємин, вирощуванні худоби, різноманітних культур, мистецтва, а так же архітектурі та створення інтер'єру.
Правила зведення знань, устрою міст, і облаштування внутрішньої обробки житлових і публічних приміщень описані у Васту-шастра. Васт - це наука про сторонах світла, енергії, притаманних цим сторонам і успішному використанні цих сил для досягнення гармонійного життя мешканців будинку. Вона заснована на стародавньому сказанні про демона Васт Пуруші, якого, для упокорення, з різних сторін утримують напівбоги – тим самим пояснюючи людям, далеким від поняття енергетичних пересувань, чому саме того чи іншого напряму відповідають певні сили властиві напівбогам. Сам Васт Пуруша ж вважається домовиком - духом будинки і житла.
Використовуючи цю науку ми можемо стимулювати конкретну діяльність і послаблювати негативні фактори часу в приміщенні. Ідеально додержані правила Васт є запорукою відчуття гармонії в приміщенні – запорукою благополуччя в будинку і вдалої діяльності в офісі.
Більшою мірою Васт все ж розповідають про архітектуру, принципи вибору земельної ділянки для будівництва будинку, про правильному –місце розташування будівель, про можливі ефекти досяжних при дотриманні цих правил. Але не менш точно і скрупульозно у Васту описуються основні принципи створення гармонійного інтер'єру – правильне розташування кімнат, використання тих або інших кольорів, а так само правила розміщення меблів у відповідності з видами діяльності для залучення відповідних енергій.
Не так складно побудувати нове будова відповідно до Васт – дотримати всі сприятливі моменти і уникнути можливих небезпек, але що робити, якщо є бажання створити сучасний інтер'єр за давніми законами Васт у вже готовому будинку, більше того, лише в невеликої частини цього будинку – квартирі або офісі? Це цілком можливо і при цьому вам зовсім не обов'язково створювати інтер'єр в індійському або орієнтальному стилі – принципи Васт сумісні з будь-яким інтер'єром.
При бажанні створити інтер'єр максимально відповідає правилам Васт слід почати з вибору підходящого приміщення та споруди, в якому воно знаходиться. Слід пам'ятати, що згідно переказу, Васт Пуруша був притиснутий до землі і, по цьому, вплив Васт більшою мірою поширюється на нижні поверхи будівель, посилюючи дії енергій виходять із землі. У міру видалення від землі зменшується вплив позитивних енергій Васт і згладжується вплив невідповідностей. Тому, перш ніж вибирати приміщення треба зрозуміти якого ефекту хочемо домогтися, які люди будуть жити або працювати тут і в якому ритмі буде проходити їх день. І вже після цього зрозуміти, які енергії необхідно залучати для створення гармонії.
Головні критерії, які слід було б дотримуватися при виборі приміщень у вже готових будинках – вхід в будівлю, а так само в квартиру або офіс повинен знаходитися на сході чи на півночі, але ніяк не на півдні.
Східний напрямок представляє енергію доброти, просвітлення, вченості, північне – багатства. Якщо вхід у будинок знаходиться на заході це призведе до втрати життєвої енергії і бідності, вхід з півдня найбільш несприятливий, так як будуть посилені всі негативні емоції домочадців, що згодом принесе багато страждань. Так само несприятливими є інші напрямки – вони посилюють страхи, психічну нестійкість, сварки і проблеми у створенні сім'ї.
Найкраща форма приміщення з точки зору зед – квадрат, адже Васт Пуруша притиснутий до землі розташовується саме на квадраті. Будь-які відхилення – неправильні форми, кола чреваті негативними наслідками у вигляді стресів, хвороб, сварок мешканців будинку.
Найгірший варіант форми приміщення – квадрат з відтятою північно-східною частиною – там за сказанням знаходиться голова притиснутого до землі Васт Пуруші, і цей напрям дає життєві сили, сили концентрації, сприйняття і доброти.
Далі, важливо дотримувати правильне розташування кімнат у відповідності зі сторонами світла. На північному сході краще розташовувати приміщення, діяльність яких передбачає найбільшу концентрацію – місце для навчання, офісу або медитації; у східному напрямку сприятливо позначиться розташування ванної кімнати, але не туалету, вітальні або спальні неодружених синів.
Південно-західна частина приміщення ідеальне місце для кухні, розташування опалювальних систем, камінів, електричних щитків таке розташування щодо приміщення або навіть кімнати допоможе уникнути нещасть пов'язаних з коротким замиканням або вогнем.
Південна частина приміщення сприятлива для розташування спалень крім головної, ідеальне місце для якої - південно-західне розташування. Західна частина сприятлива для розташування дитячого або студії, так як буде навіювати спокій та радісний настрій. Північно-західна частина приміщення хороша для розміщення гостьової спальні або спальні незаміжньої дочки, а також хороша для місця для миття. Північна частина сприятлива для розташування вітальні.
Розташування кімнат відповідно Васт залучає відповідні енергії в місця, де мешканці займаються певною діяльністю, покращуючи результати цієї діяльності і створюючи приємну атмосферу. Однак для повного створення гармонійного інтер'єру важливо так само використовувати правильні колірні гами для приміщень згідно з психологічним впливом на людину.
Так у ведах сказано, що червоний колір має агресивну природу, він приводить людину в збуджений стан, також може бути джерелом радості. Жовтий колір сприятливий для дитячих, так як є символом нового життя, а так само для їдалень і кухонь, так як стимулює травлення. Зелений має природу благородія, процвітання і життєвих задоволень. Блакитний колір сприяє внутрішньої концентрації і сприятливий для кімнат, де проводяться медитації. Рожевий – колір романтики і розслаблення сприятливий для спалень. Фіолетовий – колір мудрості, изотерии, іноді буває стисних, іноді бадьорить, покращує настрій. Білий – колір чистоти, аскетичності, іноді виражає печаль. Коричневий колір грунтовності землі, дерева – сприяє стабільності в діяльності.
Таким чином, використовуючи ці правила, можливо, створити інтер'єр в квартирі, який буде гармонійний з енергіями землі і буде допомагати у виконанні завдань його мешканців.
|