Потрібно вміти різати скло самому або краще покластися у цьому на фахівців в цій області? Звичайно, професіонали виконають цю операцію якісно, але що, якщо роботи зовсім не багато, наприклад, необхідно поміняти в будинку або на дачі тріснуте скло?
Ситуацій, де можуть стати в нагоді навики скляра, трапляється безліч, але не кожен домашній майстер вміє з ними впоратися.
Для успішної роботи зі склом, в першу чергу, необхідно знати його властивості. Цей прозорий матеріал, як і вода не має кристалічної решітки і є аморфною речовиною. Тому, для того щоб його розрізати досить порушити, так звану, плівку поверхового натягу, властиву рідин. Скло, тим краще ріжеться, чим рівніше і тонше буде на ньому розріз. Якщо склоріз залишає після себе білу подряпину, то скло буде важко ламатися і може тріснути не за напрямом надрізу.
Наявність якісного ріжучого інструменту багато в чому визначає легкість і зручність різання скла.
В побуті, частіше ми маємо справу зі склом товщиною від 2 до 6 мм; рідше 8-10 мм. Маючи в своєму інвентарі хороший роликовий склоріз з смазывающейся головкою, різати такі скла зовсім не важко. Як вже було сказано: якісний склоріз – запорука бездоганної різання скла. Такі інструменти випускаються фірмами Silberschnitt, Toyo і деякими іншими виробниками. Професійний склоріз може коштувати до 100 $ і вище, залежно від його комплектації і щільності різального ролика.
Однак, якщо вам немає необхідності переплачувати за зайву "кілометраж" заявленого пробігу, ті ж виробники пропонують не менш якісні інструменти, але з меншим ресурсом і, відповідно, за меншу ціну. Купувати зовсім дешеві китайські склорізи не варто. Їх ресурс в деяких випадках може не перевищити і десяти метрів.
Всі якісні склорізи заправляються спеціальним маслом, для змазування ролика. Це сприяє створенню точного і рівного надрізу на склі, і в кінцевому підсумку його правильному зламу без сколів і тріщин. В якості мастильного речовини можна використовувати суміш гасу з маслом – головне, щоб мастило була досить рідкою і встигала перманентно змочувати ролик.
Коли розмітка на стелі буде нанесена на нього встановлюють алюмінієву лінійку (можна використовувати рівень) і проводять склорізом по всій довжині скла.
Сила натискання повинна бути приблизно 5-6 кг Різати скло потрібно на рівній поверхні застеленій м'яким матеріалом, наприклад, килимовим покриттям товщиною до 5 мм Тонке скло слід різати з меншим тиском, інакше воно може луснути, прогнувшись під сильним тиском склоріза.
Розріз повинен бути безперервним, і виконаний з рівномірним тиском по всій діні. Різка сухим роликом може викликати шлюб надрізу, і, як наслідок, відламування скла в непередбачуваному напрямку.
Після виконання надрізу необхідно відразу переходити до ламання скла. Якщо дати йому трохи охолонути" (полежати надрізаним), то якість відламу може бути набагато гірше, - шов, як би затягується, заростає. Злам скла необхідно виконувати в рукавичках, різким і впевненим рухом вниз, при цьому лінія надрізу повинна припадати на край столу.
У разі необхідності відрізати вузьку смужку скла (кілька сантиметрів і менше), перед руйнуванням необхідно подстучать кінці до появи надколов.
Потім спеціальним інструментом або плоскогубцями обережно відламати смужку.
Метод подстукивания так само гарний і при криволінійної різанні, з крутими заворотами лінії надрізу (більше 90°). Для вирізування круглих отворів використовують спеціальний циркуль з присоском для центральної фіксації. При необхідності його можна змайструвати і самому. Це нехитре пристосування складається з присоски з держателем та нитки з петлею для склоріза. Нитка при різанні необхідно завжди тримати в напруженні, вільною рукою утримуючи тримач з присоскою у суворо вертикальному положенні. Витяг вирізаного кола необхідно починати з постукування по лінії надрізу.
Основні вимоги по техніці безпеки – це підвищена увага і робота в спеціальних рукавичках.
|