Укладання гнучкої черепиці своїми руками – дуже відповідальна задача, яка повинна виконуватися у відповідності з рекомендаціями, наданими виробником стосовно того чи іншого матеріалу.
Це правило справедливо і для укладання гнучкої черепиці: якщо ви хочете виконати монтаж покрівлі з акцентом на надійність і довговічність, необхідно точно виконувати всі інструкції щодо укладання. Ключове правило при монтажі черепиці полягає в обмеженні по ухилу покрівлі, який не повинен перевищувати 11 градусів. Насамперед для укладання бітумної черепиці вимагає добре підготовленого рівного і надійно зафіксованого підстави. Також дуже важливо, щоб була забезпечена достатня ступінь провітрювання даху, інакше утеплювач, бітум і навіть дерев'яна оснащення буде піддаватися впливу вологи, що призведе до того, що вся конструкція прийде в непридатність.
Важливим моментом у підготовці підстави для бітумної покрівлі також є правильне пристрій системи вентиляції, яка забезпечить максимальне охолодження повітря в жарку пору року і запобіжить утворенню люду взимку. Решетування для укладання черепиці виконують суцільною, а в якості матеріалу може використовуватися вологостійка ДВП, OSB або шпунтована дошка обрізна. Важливо, щоб вологість деревини перед монтажем обрешітки не перевищувала 20%, а між дошками чи плитами залишався зазор в 1-3 мм для того, щоб процес їх розширення під впливом вологи не призводив до деформації всієї конструкції.
Наступним етапом в процесі монтажу покрівлі з бітумної черепиці буде укладання спеціального покрівельного килима, основне завдання якого – забезпечити кращу гідроізоляцію покрівлі на відповідальних ділянках. Такими ділянками вважаються карнизи, ковзани і торцеві місця покрівлі, однак при недостатньому ухилі даху (менш 1:3) такий підкладковий килим рекомендується укласти по всій її площі. При укладанні гідроізоляційного шару слід обов'язково проклеїти краю кожної із смужок, накладених одна на іншу напуском не менше, ніж на 15 см, а також зафіксувати краю цвяхами.
|