Тамбурато (легкі меблеві плити, безкаркасні плити, стільникові або комірчасті) - це полегшені меблеві плити.
Виробництво тамбурата. Виготовлення тамбурата здійснюється за типом «сендвіча», де верхня і нижня лицьові панелі (зовнішні шари) - це ДСП, фанера або МДФ різної товщини, а середній шар - пористий картон (гофробумага), що нагадує за своєю структурою бджолині стільники.
Використовується плита тамбуратдля виготовлення деталей великої висоти або довжини. Добре зберігає первісну прямолінійну форму завдяки своїй жорсткій структурі: тамбурато набагато легше, ніж ДСП, тому не піддається деформації під вагою власної ваги. Меблі з тамбурата виходить масивна на вигляд і одночасно легка.
Товщина тамбурата - від 32 до 100мм, хоча на українському ринку максимальна товщина тамбурата - 50мм. При більшій товщині необхідна заставна планка (брусок цільної ДСП всередині тамбурата, який значно спрощує процес виготовлення меблів з пористих плит), але возити такі плити на замовлення з Європи економічно невигідно.
Незважаючи на низьку вагу і невелика кількість використовуваного при виробництві сировини, тамбурато має дуже високу міцність і, таким чином, робить справжній переворот в сфері дизайну меблів і внутрішньої обробки. Завдяки структурі плит, що складаються з формоустойчивого стільникового заповнювача і 3-, 4- або 8-міліметрових зовнішніх шарів, Ви можете використовувати будь-який вид обробки плит та личкування крайок.
Переваги тамбурата.
Візуальний ефект товстостінного натурального масиву, «вільна геометрія» панелі по товщині і криволінійності, широка колірна гамма і спектр облицювальних матеріалів, легкість, міцність, довговічність і сумісність з будь-фурнітурою, інноваційні рішення в дизайні і конструюванні.
Застосування тамбурата.
Тамбурато застосовують при виготовленні меблів, комбінуючи з плитами ЛДСП. При цьому тамбурато використовується на видимих, що кидаються в очі деталях. Наприклад, при виготовленні шафи-купе з тамбурата виготовляють тільки бічні панелі, підлогу і стелю.
Також можна повністю виготовляти меблі з тамбурата. Цей спосіб важче з точки зору виконання, але зате в результаті виходить модна, стильна, сучасна, красива меблі.
Тамбурато різної товщини в різноманітних меблевих видів продукції:
• 32мм. Це фасадна плита, частіше використовується в міжкімнатних дверях, дверях шаф і т.д.
• 38мм. З таких плит виготовляють стелажі, тумбочки і т. д. При цьому стелажі з невеликою довжиною полиць. Довгі полки з тамбурата при товщині 38 мм не виглядають широкими. Для безкаркасних плит товщиною 38 мм оптимальною довжиною полиць є 50 - 100 см.
• 50мм. З таких плит виробляють меблі представницького класу, стелажі з довгими полицями з тамбурата, стільниці, столи для конференц-залів, торгове і банківське обладнання, стійки ресепшн, журнальні столики і т. д.
При товщині 50 мм оптимальною довжиною полиць є від 1,5 м і більше.
Товщина зовнішніх шарів ДСП полегшених меблевих плит може бути 3, 4 або 8 мм. При товщині зовнішніх шарів 8мм способи обробки схожі з такими для ДСП.
Кромкування тамбурата.
При товщині зовнішніх шарів ДСП 8 мм можна використовувати звичайну крайку (будь-яку, крім меламіну), використання опорної кромки необов'язково, а якщо товщина наріжних шарів менше 8 мм, то її застосування стає необхідним. Опорна кромка - ця гнучка стрічка з спіненого ABS товщиною 3 мм. Вона застосовується як «основа» для декоративної крайки.
Фурнітура для тамбурата.
Фурнітура для тамбурата, також як і кромка, розділяється на стандартну і спеціалізовану. Стандартна фурнітура - це звичайна фурнітура, яка використовується для ДСП. Її застосування можливе лише длятамбурата з товщиною зовнішніх шарів 8 мм.
Спеціалізована фурнітура для тамбурата переважно використовується при товщині зовнішніх шарів менше 8 мм, але вона може використовуватися і з тамбурата з зовнішніми шарами 8 мм для забезпечення додаткової надійності вироби.
|