Світлодизайн і проектування систем освітлення є настільки широкою темою, що освітити (і це найкраще слово в рамках однієї статті просто неможливо. По темі світлодизайну написано досить багато статей, книг і наукових праць. Освітлення вимагають всі типи приміщень – житлові інтер'єри, і виробничі зони, і офіси, і ресторани.
Також велике значення має зовнішній світлодизайн – освітлення вулиць, парків, фасадів будівель. Кожне з цих напрямків проектування освітлення має свої тонкощі і вимагає великих знань і ґрунтовної підготовки. Але в даній статті ми поговоримо про те, що важливо і потрібно кожному з нас – освітленні нашого будинку.
В останнє десятиліття стався справжній прорив у сфері проектування систем освітлення і світлодизайну. Ми отримали доступ до різноманітної продукції світових виробників світильників, на ринку з'явилася маса нових технологічних і дизайнерських рішень. Люди стали розуміти, що продумане і добре спланований освітлення не тільки поліпшує і доповнює гарний інтер'єр, але і може повністю перетворити вигляд приміщення.
Проектування системи освітлення починається з аналізу існуючої ситуації. Необхідно знати, як в приміщення проникає природне світло, яким чином розташована меблі, які є функціональні зони, які потребують висвітлення. Також необхідно чітко уявляти собі, якого ефекту ви хочете досягти, від інтимного затишного простору до ділового приміщення.
Також за допомогою потоків світла можна «ліпити» простір, створюючи різні оптичні ілюзії. Темні кути візуально зменшують кімнату, зате яскраве загальне рівномірне освітлення змушує кімнату здаватися більше. Якщо ви хочете розширити вузьке приміщення – висвітліть його стіни. Наприклад, цього можна домогтися, розмістивши на стелі два ряди вбудованих галогенних світильників із змінним кутом освітлення і направити їх на стіни. Якщо ж ви хочете візуально підняти стелю, використовуйте світло, спрямований вгору. Для цієї мети добре підходять торшери і бра, наприклад, чверть сфери, пофарбована в колір стін, що створює світловий потік, спрямований вгору.
|