Скло, без сумніву один з найдивовижніших матеріалів, використовуваних людиною. Має давню історію, скло продовжує залишатися одним з найбільш сучасних, модних і стильних матеріалів і донині. Мрійники XIX століття марили про будівлі зі скла і алюмінію, і, якщо їх мрії про соціальних перетвореннях так і залишилися утопіями, то будинки зі скла ми бачимо на кожному кроці.
У ХХ столітті скло пережило друге народження – з'явилися нові види скла, такі як триплекс, з'явилися технології, що дозволяють виробляти великі листи скла – і скло остаточно підкорило архітекторів і дизайнерів. Зараз для людей, охочих отримати стильний та сучасний інтер'єр існує простий рецепт успіху – краса скла, перевірена часом, плюс новітні технології і професіоналізм архітекторів і дизайнерів.
Архітектура і дизайн ХХІ немислимі без скла, а широта використання просто вражає: від підставок, посуду та стелажів – достеклянных перегородок,скляних дверей і навіть скляних підлог,сходів і ліфтових шахт!
Навіть цвяхи роблять із скла, і архітектори хвалять їх експлуатаційні якості – такі цвяхи не схильні до ерозії.
Цей матеріал настільки простий і елегантний, що найпростіші форми в скляному втіленні набувають особливого сенсу і красу. Скло розширює простір і створює чарівну гру світла. Завдяки цим унікальним властивостям скло однаково актуально як у невеликому приміщенні, в якому скляні перегородки або меблі використовують, щоб не захаращувати його, так і в просторому залі, в якому скло підкреслить простір. Якщо ж виникає необхідність розбити велике приміщення на зони, то і тут скло підходить як не можна краще – скляні перегородки можуть бути як прозорими, так і матовими і зовсім не прозорими – залежно від дизайнерського задуму.
Як це ні дивно, скло легко вписується в будь-який інтер'єр, не тільки в стилі хай-тек, для якого скло один з основних матеріалів – дизайнери успішно вписують композиції зі скла і скляні меблі в інтер'єри в стилі бароко, рококо, модерн. Скло легко комбінується з будь-яким матеріалом, наприклад скляні стільниці чудово гармоніюють і з дерев'яними ніжками, і з кованої або плетеним основою, з алюмінієм, сталлю, позолоченою бронзою і навіть з шкірою – всі ці матеріали підкреслюють прозору легкість і ефемерність скла. Втім зараз можна робити вироби і цілком зі скла, витончені журнальні столики і солідні кухонні стільниці,міжкімнатні двері і внутрішні суцільноскляні перегородки, наскрізь прозорі шафи-купе й комоди, полиці, підставки, етажерки, тумби і навіть скляні стільці і крісла!
І використання в інтер'єрі скла зовсім не означає, що відтепер по будинку доведеться ходити навшпиньки, боячись уславитися слоном у посудній лавці – скляні меблі здатна витримувати чималу вагу і не боїться різких ударів. Для скляних меблів використовуються пластини товщиною не менше 8 мм І скляні меблі, скляні перегородки, підлоги, сходи та двері роблять з безпечного скла загартованого або триплексу, а іноді, наприклад вхідні скляні двері роблять з броньованого скла. І, звичайно, сучасне скло це не тільки добре всім знайомі прозорі пластини. Ще в глибоку давнину скло уміли фарбувати, а зараз способів урізноманітнити вид скла безліч – скло може бути кольоровим, матовим, на нього можуть наноситься візерунки за допомогою піскоструминної обробки, шовкографії, кольорових емалей. Існує навіть технологія "креш" - склу надається вид розбитого, тріснутого скла. Скло може бути прозорим лише з одного боку, або змінювати прозорість в залежності від освітленості, пропускати чи затримувати ультрафіолет.
|