Головна » 2016 » Июль » 5 » Шпалери
13:51
Шпалери

Шпалери, в основному, поділяються на: паперові, вінілові, флізелінові і склошпалери. Для наклеювання паперових шпалер, вимоги до поверхні таке ж, як і для фарбування. Поверхня повинна бути ідеально прошпакльована суперфинишной шпаклівкою і вышкурена. Для інших шпалер, досить поверхні, прошпакльованої фінішною шпаклівкою. Склошпалери і флізелінові шпалери через якийсь час можна перефарбовувати.

Для визначення кількості купованих шпалер, ні в якому разі не вважайте квадратними метрами стін. Шпалери завжди вважаються смугами. Для початку розрахуємо, скільки смуг шпалер вийде з одного рулону. Якщо висота стелі не перевищує 2500мм і шпалери - без підгонки по малюнку, то з одного рулону вийде 4 смуги шпалер. Вимірюємо периметр кімнати (сума довжин всіх стін). Якщо вийшло, приміром, 17 метрів, значить, потрібно 17 метрових смуг шпалер або 34 смуги по 0,5 метра ширини. Отже, потрібно купити 4,25 рулону метрових шпалер або 8,5 - півметрових. Якщо врахувати, що в приміщенні як мінімум одні двері та одне вікно, купуємо 4 або 8 рулонів, відповідно.

Маємо положення полотен шпалер на стіни так, щоб їх стики знаходились якомога ближче до кутів (бажано, у 15-25мм від кута). Один рулон шпалер нарізаємо на смуги, враховуючи можливу підгонку по малюнку і висоту стелі. Після їх наклеювання, стане ясно, чи подобаються шпалери (при домашньому освітленні вони виглядають зовсім не так, як при магазинному) і добре вони стикуються? В іншому випадку, краще втратити один рулон, а решта поміняти, ніж втратити все.

Грунтуємо стіни в приміщенні, щоб вони не вбирали занадто швидко клей.

Коли вони висохнуть, проходимся широким шпателем по поверхні стін для видалення крихт (пил, змішуючись з грунтовкою, утворює крихти).

Розводимо клей для шпалер (згідно з рекомендаціями виробника). Якщо потрібно - наносимо його валиком на шпалери, загинаємо краю смуги до центру, для рівномірного просочування клеєм. Витримуємо деякий час (згідно рекомендацій виробника шпалер).

Починаємо клеїти шпалери з самого невидимого (закритого в майбутньому меблями або шторами) кута. Виставляємо лазерний рівень на такій відстані від кута, щоб при наклеюванні, смуга шпалер загнулися на іншу стіну на 15-25мм. Наносимо клей на стіну валиком, в недоступних місцях - пензликом, прикладаємо смужку до стіни (щоб вона не торкалася стіни) на 10мм вище рівня стелі і розгладжуємо притискним валиком або крилом від центру до країв. Підрізаємо ножем з 8мм лезом надлишки шпалер уздовж стелі і підлоги. Наносимо клей на другу смугу.

Прикладаємо другу смугу шпалер поруч з наклеєною. Розгладжуємо притискним валиком (при необхідності стежимо за поєднанням малюнка). Зручніше це робити вдвох. Поки один розгладжує смугу зверху, другий - поєднує шви обох смуг нижче, не даючи шпалер торкатися стіни. Поки один розгладжує шпалери знизу і підрізає надлишки, другий - наносить клей на наступну смугу. Приклеївши другу смугу, накочуємо стик шпалер шовним валиком і прибираємо надлишки клею змоченою губкою або марлею. Валиком прокатуємо шов для того, щоб стик шпалер просох швидше решти смуги і не розійшовся.

Дійшовши до кута, загинаємо чергову смугу на наступну стіну і розгладжуємо. Якщо стіни стоять не рівні, то край загнутою смуги вийде теж не в рівні. Поклейка встик призведе до того, що наступні смуги шпалер, підуть вгору або вниз. Щоб уникнути цього, наклеюємо наступну смугу по лазерному рівню, з нахлестом 10-15мм. Розгладжуємо її і обрізаємо по стелі та підлозі надлишки. Далі, необхідно від стелі до підлоги підрізати накладання двох смуг. Для цього, уздовж стику прикладаємо шпатель 400-600мм, притискаємо шпалери і проводимо ножем з таким зусиллям, щоб прорізати обидві смуги шпалер, але не надрізати шпаклівку на стіні. Мокра і надрізана шпаклівка, при висиханні шпалер, відійде разом з ними від стіни.

Переглядів: 742
Пошук

Календар
«  Июль 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog