Головна » 2017 » Февраль » 27 » Що вигідніше - купувати або орендувати житло?
12:57
Що вигідніше - купувати або орендувати житло?

На думку експертів, якщо вартість житла залишається на місці, то вигідніше орендувати квартиру, а не купувати. Фахівці пояснили, що на оренду квартири у сегментах економ - і бізнес-класу витрати становлять близько 5 – 6 відсотків від її повної вартості.

Причому дохід за банківськими депозитами на поточний момент становить 10 відсотків річних, а в період кризи банки намагалися залучити клієнтів будь-якими доступними засобами і пропонували ще більш привабливі умови. У такому разі вигідніше все гроші, які планувалося витратити на покупку житла, покласти в банк і частина доходів витрачати на оренду житла, а іншу частину на власний розсуд.

Слід зазначити, що кошти «заморожені» не будуть і зняти їх з рахунку можна буде у будь-який момент без зайвого нервування, чого не можна сказати про продаж або купівлю квартири.

Проте слід врахувати, що якщо вартість житлової нерухомості зростає швидше, ніж відсотки по банківських вкладах, наприклад, як це було до початку кризи, то така схема не працює. Причому експерти вважають, що таке зростання цін, як в докризовий період, можливий вже в найближчі місяці. В такому випадку квартира стане чудовим інвестиційним інструментом, придбане житло можна буде продати через якийсь час і отримати хороший дохід.

Звичайно, більшість громадян, які потребують житло, не мають на руках суми, рівної вартості квартири. Особливо це стосується вартості столичної житлової нерухомості. Тому вони віддають перевагу оренді квартир. При цьому люди втішають себе тим, що кожен місяць вони віддають 50 відсотків своєї зарплати не «чужого дядька або тітки», а оплачують свою власну квартиру.

Проте експерти попереджають, що перш ніж брати іпотечний кредит, варто гарненько подумати про те, що щомісячні внески по іпотеці будуть на 30 – 50 відсотків перевищувати орендну плату. Також для отримання іпотеки необхідно внести суттєвий початковий внесок, зазвичай 30 відсотків від вартості квартири, що купується. Якщо позичальник втратить джерело доходу і буде не в змозі обслуговувати кредит, то він залишиться без житла і з серйозним боргом перед банком. Також у разі, якщо вартість житла сильно знизиться, наприклад, як це сталося в період кризи, то виручка від продажу заставленого житлового об'єкта буде менше, ніж сума позичено в банку і позичальнику доведеться компенсувати банку різницю.

Звичайно, оренда житла має не тільки плюси, але й мінуси, в тому числі психологічного і об'єктивного характеру. На відміну від Європи, немає цивілізованого ринку оренди житла, так як не розвинена система дохідних будинків, яка гарантує стабільність і орендодавцю і орендарю. Досить часто житло здається в оренду без договорів і орендар не буде захищений від раптового збільшення вартості оренди або від інших примх власника житла. Однак і орендодавці, намагаючись заощадити на податках, ризикують не менше, так як отримати компенсацію за збиток, який завдали власники без офіційних паперів, практично неможливо. Тому при оренді житла слід обов'язково укласти договір, щоб інтереси і орендаря і орендодавця були захищені.

Джерело: http://tradicia.kiev.ua/ua/conditions/terms-of-sale/

Переглядів: 874
Пошук

Календар
«  Февраль 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog