При підготовці будинку до монтажу системи опалення важливо ще на стадії проектування та будівництва будинку передбачити необхідні технологічні отвори в капітальних стінах та підлогах (технічні шафи, ніші, порожнини), у яких будуть розташовуватися розподільні колектори для систем опалення, водопостачання, каналізації.
Надалі це позбавить вас від необхідності ламати голову: як же приховати всі невід'ємні елементи інженерних систем, щоб вони не порушували естетику приміщень і в теж час були доступні при подальшому обслуговуванні та профілактичних роботах.
Відразу відзначимо ще один дуже важливий момент. Ще при будівництві будинку необхідно передбачити приміщення котельної, а також самого початку закласти канал димоходу. В ідеальному варіанті необхідно в цегляному каналі (газоході) передбачити трубу з нержавіючої сталі, так як на виході з котла в димохід спрямовуються димові гази, які взимку при значній різниці внутрішньої і зовнішньої температур випадають в конденсат, що руйнує цегла, і відповідно канал димоходу не обладнаний нержавіючої трубою схильний набагато більш швидкого руйнування і виходу з ладу.
Схеми розводки системи опалення.
При колекторній розводці на кожному рівні, в спеціально призначеному шафі, розміщуються колектори, з яких до радіаторів опалення йдуть труби. Така схема розводки дозволяє регулювати систему і установку спеціальних електродвигунів, що підтримують задану температуру в кімнатах. Колекторна схема дорожче лежаковой на 10-15%, але вона вважається зручною у використанні і обслуговуванні. Лежаковая схема розводки являє собою основний лежак в цокольному поверсі, від якого крізь рівні будинку проходять стояки, на яких <висять> радіатори. Така схема актуальна в дерев'яних будинках, де немає можливості сховати колекторні шафи. Монтаж систем отопления - цена.
|