Якщо вами був куплений готовий проект заміського будинку, то поспішати з його реалізацією не варто, та як неминуче з'являться помилки і прорахунки. Використовувати відразу готовий проект це погана ідея. Будь-який проект потребує прив'язки, перевірки й доопрацювання.
При цьому готуйтеся до того, що в процесі прив'язки до місця, планом будинку в первісному його вигляді можуть знадобитися серйозні коригування або доведеться зовсім поставити хрест на цьому проекті, так як будівництво такого будинку виявиться неможливим на обраній території або це буде економічно не вигідно.
Якщо долають сильні сумніви, то слід скористатися такою послугою, як експертиза проектів, в процесі якої буде проконтрольовано, наскільки відповідає передпроектна, проектна та будівельна документація правилам і нормам будівництва.
Отже, що купується в готовому вигляді проект будинку слід оцінити на предмет обсягу його доробок і прив'язки, спираючись на наступні пункти:
- що є в проекті;
- клімат;
- геологічне та геодезичне вивчення будівельного ділянки;
- планувальні рішення.
Архітектурні бюро та проектні організації здатні розробити проектну документацію декількох видів - проектну і робочу, а так само ескізний проект.
Спираючись на проектну документацію та ескізний проект цілком реально пройти експертизу і узгодити всі питання з дозвільними організаціями, проте починати будівництво тільки з ними не вийде. Ці проекти відображають компонувального рішення та архітектурного плану, а також ключові рішення, що стосуються надійності та безпеки в процесі експлуатації. Скоріше всього в цих проектах не будуть відображені подробиці промальовування ряду вузлів у конструктивному вигляді, рішень технічного спрямування, або від певних елементів будинку вам захочеться відмовитися виходячи з неприйняття естетичної або конструктивної боку їх реалізації.
Для початку будівельних робіт не обійтися без робочої документації. Робочу документацію складають з схем і креслень, в яких відображаються конструкції вузлів кожного елемента будівлі, спираючись на це, виконується розробка специфікацій матеріалів. Отримана специфікація матеріалів дозволяє провести хоч і приблизно, але дуже точно обсяг фінансових витрат на будівництво, хоча менш точно можливо підрахувати витрати і на основі ескізного проекту та проектної документації.
|