Розрахунки кількості арматури, діаметри застосовуваних стрижнів, схеми їх укладання ведуться в проектній документації фахівцями. У нормативній документації вказано відстань між сітками по вертикалі від 40 до 80 сантиметрів. В нашому прикладі буде два ряди сітки. Нижня сітка на одну стіну матиме три поздовжніх стрижня рифленою арматури діаметром 16 мм, верхня – два.
На весь фундамент буде потрібно 12,5х5х5 метрів, 12,5 – це довжина поздовжньої арматури, 5 – кількість стержнів в каркасі, 5 – кількість несучих стін.
З урахуванням запасу 10% потрібно 345 метрів рифленою арматури. На поперечки сіток і на вертикальні зв'язки будемо використовувати рифлену арматуру діаметром 10 мм. Візьмемо середнє відстань між ними 50 сантиметрів (за нормативом від 30 до 60). У кутах і в місцях примикання внутрішнього фундаменту до зовнішнього стрижні укладаються в два рази частіше. При ширині фундаменту 60 сантиметрів довжина стрижнів в сітках - 50, а довжина вертикальних стержнів - 90. Всього буде потрібно арматури діаметром 10 мм з урахуванням запасу 400 метрів (150 метрів сітки і 250 – на вертикальні зв'язки).
З'єднання арматури між собою виробляються за допомогою скручування в'язального дроту діаметром 0,8–1,2 мм спеціальним гачком. Виробляти з'єднання за допомогою зварювання не можна, так як в цих місцях арматура після нагрівання набуває властивість крихкого чавуну і від'єднується один від одного. При потребі на кожне з'єднання арматури 30 сантиметрів в'язального дроту (всього 330 стиків) на весь каркас необхідно з урахуванням запасу 10% 110 метрів.
|