Згідно свіжим дослідженнями, психологічне здоров'я людини напряму залежить від привабливості об'єкта з вікна пейзажу. При цьому позитивно впливають не тільки панорами зелених парків і водойм. Екстер'єр видимих будівель теж може сприяти гарному самопочуттю. Головне, почуття свого простору. Про це прекрасно знають архітектори. Суб'єктивно відчувається грань між приватним простором і публічним далеко не завжди збігається з юридичної кордоном власності.
Грамотні архітектурні рішення можуть розсунути особистий простір, інакше кажучи, зону комфорту, далеко за межі квартири і навіть під'їзду. І саме індивідуалізація відіграє ключову роль. Наприклад, почуття свого неповторного житла створює не тільки комфортне і красиве внутрішнє оздоблення квартири, але і унікальне забарвлення та архітектура фасаду всього будинку. Останнім часом цей тренд стає все популярнішим.
Людина сильніше хоче підкреслити свою неповторність, а бізнес завбачливо пропонує для цього кошти. Ключова характеристика виробництва XXI століття в тому, що це масове виробництво індивідуальних виробів, підтверджує директор з консалтингу Консист Бізнес Груп В'ячеслав Солопов. Цю тенденцію підтримують підприємства самих різних галузей. І, зрозуміло, будівельної. В останньому випадку є своя особливість. Індивідуалізація будинку справляє сприятливий психологічний вплив не тільки на його жителів, але і на сусідів.
Зрозуміло, що одна людина не змінить вигляду всього багатоквартирного будинку. Тим не менш, є рішення, які індивідуалізують житло зсередини і одночасно є приємним для ока акцентом зовні. Наприклад, вікна. Для більшості вікно є просто закриває отвір конструкція. Так, воно захищає від холодів, шуму, вітру, але не більше. Навіть в якості елемента інтер'єру його бачать дуже небагато. А адже зараз доступні широкі можливості для індивідуалізації вікна. Саме на це спрямовано більшість наших інженерних рішень, говорить Станіслав Французів, продукт-менеджер департаменту ПВХ-систем і фурнітури компанії Schueco.
Приміром, якщо раніше кольорові вікна могли грати тільки декоративну роль, то тепер вони стали функціональними. Відносно недавно в Росії з'явилися особливі фарби з ефектом металік, виготовлені з методів, що застосовуються в автомобільній промисловості. Вони забезпечують рамі вікна захист від ультрафіолету, а також затримують тепло краще, ніж стандартні кольорові плівки. Ще однією доступною сьогодні опцією є алюмінієві накладки на ПВХ-вікна. Вони не тільки ще більше розширюють колірні можливості, приблизно на 160 відтінків, але й поєднують в собі функціональні характеристики алюмінію і пластика. Наявності довговічність, міцність, теплоізоляція, простота догляду.
Однак вікна складають лише невелику частку площі фасаду, що ж робити з ним? Звичайно, зовнішній вигляд вже побудованого будинку можна змінити лише косметично, але навіть таке оновлення позначиться на ставленні до свого дому. І тут гарною підмогою, особливо для будинків старої споруди, стає програма капітального ремонту. Власники житла можуть спільно прийняти рішення про те, яким чином відремонтувати фасад, щоб він відповідав вимогам і функціональності і естетики. В цьому плані популярним рішенням є фасадні термопанелі.
Вони складаються з двох шарів. Утеплювального, як правило, це пінополістирол або пінополіуретан, і декоративного, тут використовуються керамограніт, клінкер або глазурована кераміка. Завдяки цьому термопанелі, по-перше, забезпечують будинку надійну теплоізоляцію, по-друге, дають можливість надати йому практично будь вигляд. Причому на фасаді однієї будівлі можна поєднувати різні кольори, так і імітацію різних матеріалів.
|