Перший етап підготовки води – очищення від механічних домішок – піску, металевої стружки, окалини, мулу, пеньки і т. п. Все це потрапляє в воду з водозабірних вузлів або магістральних трубопроводів, під час установки, ремонту і експлуатації трубопроводів і арматури.
Присутність таких речовин зменшує пропускну здатність трубопроводів. З'являються корозія і застійні зони, ламаються блоки управління обладнання з очищення і подачі води і запірної арматури.
Таким чином, фільтри механічної очистки виконують дуже важливу роль і значно знижують витрати на експлуатацію, заміну і ремонт регулюючих пристроїв і обладнання.
Існує велика кількість сітчастих фільтрів. Випускають моделі від побутових до промислових, для холодної і гарячої води. Для звичайної квартири підійде недороге, але якісне обладнання від компанії BWT (Німеччина) — фільтр Protector mini, нещодавно компанія представила фільтр Protector mini HWS – з вбудованим редуктором тиску. Як правило, його встановлюють на вході системи водопостачання, в сантехнічному шафі ванної кімнати. Protector mini працює просто: неочищена вода проходить через фільтруючий елемент до вихідного отвору і потім надходить у систему трубопроводів. При цьому вона очищається від механічних домішок розміром більше 90 мкм – цього цілком достатньо. Можна використовувати і фільтри з меншим розміром клітинки, але на якість води це сильно не впливає, а от клопоту з ними – не оберешся.
Обслуговувати пристрій теж не складно – потрібно промивати фільтруючий елемент один раз у два місяці або при зниженні тиску води, що трапляється в результаті засмічення фільтра. Під час промивки прямим потоком води домішки йдуть через зливний кран у відкриту ємність або по шлангу, подсоединенному до штуцера крана (штуцер докуповувати окремо не вимагається).
|