Головна » 2016 » Ноябрь » 7 » Оглядач Guardian Джонатан Гланси міркує про сміттєву архітектуру
18:49
Оглядач Guardian Джонатан Гланси міркує про сміттєву архітектуру

Театр Медузи, який відкривається на цьому тижні, побудований зі сміття, знайденого на ринках, лісозаготівлях і будмайданчиках, з викинутої шкільної меблів, дверей, перероблених цвяхів і в значній мірі брухту, безоплатно наданого місцевими жителями і фірмами. Всі бажаючі могли пожертвувати матеріали і навіть допомогти з будівництвом за призовом кіно - і театральної компанії «Червона кімната».

Усього кілька тижнів тому сотні піддонів служили житлом для овочів і фруктів на ринку Ковент Гарден. Але виявилися дешевим, міцним і естетичним матеріалом, перетворившись у стіни. Деякі з них були залишені як є, інші оббили листами фанери, щоб не пропускати дощ і забезпечити непроникність для світла, необхідну в аудиторії.

Берлінський архітектор Калтвассер разом зі своєю дружиною і бізнес-партнером Фольк Кебберлинг будують, фактично, перший британський цілком функціональний театр, повністю зроблений з перероблених матеріалів. У будівлі є міцна основна сталева конструкція, контролює її структуру, однак все інше імпровізовано – піддон тут, лист фанери там, трохи МДФ нагорі.

Театр на сто двадцять місць, який повністю відповідає вимогам будівельних, протипожежних стандартів і правил техніки безпеки, приречений на швидкоплинну життя. Там вже репетирують дві п'єси на екологічні теми, які пройдуть з 26 серпня по 9 жовтня. Після чого «Медуза» буде демонтована, а її перероблені компоненти підуть у переробку -- знову і знову.

Загальна концепція театру Медузи вже отримала назву «тотального театру»: драматурги були пов'язані ідеєю, в той час як архітектори, у свою чергу, прочитали їх п'єси. Будівля безпосередньо – і на рівні ідеї, і за рахунок способу будівництва – є частиною гри.

Це не тільки безкоштовні матеріали, але час і зусилля безробітних архітекторів, а також плотніков і людей, які приходили з вулиці під час обідньої перерви. Всього 81 доброволець відпрацював 4200 годин за дев'ять тижнів будівництва. Були пожертвувані вісімсот піддонів і 750 квадратних метрів фанери і іншого листового матеріалу.

Були, правда, умови. У запрошенні до участі було категорично зазначено, що на території неприпустимі наркотики або алкоголь.

Звичайно, в ідеї будівництва з непридатних матеріалів немає нічого нового. Люди і тварини) завжди робили це. У 1960-ті був справжній бум самобуду, в якому відзначилися всі тодішні руху альтернативного способу життя. Виникли навіть дві окремі школи – житла зі знайдених матеріалів і дрібниць; і будівлі, створені місцевими жителями спільно, але з дотриманням правил формального архітектурного дизайну.

Останні включали житлові програми, розпочаті архітекторами начебто Уолтера Сігала, британського архітектора швейцарського походження, який розвивав систему збірних будинків з деревини, побудованих місцевими жителями за його простим витонченим проектів. У 1970-х чотири таких схеми були побудовані в лондонському Льюсхэме, на територіях, не придатних для звичайних муніципальних будинків. Сьогодні вдома Сігала дуже популярні.

Альтернативою стилю Сігала були вдома хіпі, які виникали в альтернативних спільнотах, особливо в Каліфорнії. Такі житла могли бути побудовані з чого завгодно. Їх дух живе і сьогодні. Приховані в англійській сільській місцевості, ці прості притулку, зроблені з ліщини та верби, полотна та інших природних матеріалів, є частиною прекрасної традиції незалежного екологічного проживання. Преса повідомляє про те, що в розбитих по периметру Лондона таборах неухильно зростає число жителів приміської зони, які не можуть дозволити собі нерухомість у столиці.

Калтвассер отримав звичайне архітектурну освіту, працював в архітектурних компаніях. Але в 1989 році в центрі Берліна він побудував свій перший будинок з непридатних матеріалів. Він очікував, що місцеві жителі зненавидять його. Цього не сталося. Навпаки, Калтвассер став популярний.

З тих пір він разом з дружиною побудував кілька чудових будівель в тій же манері. Два роки тому центр мистецтв Wysing, близько Кембриджа, замовив йому Amphis, великий будинок, зібраний всього за шість тижнів сорока добровольцями. Використовується для неофіційних зустрічей та безпосередніх подій, будівлю було зроблено з матеріалів, викинутих Кембриджським університетом.

Пара також побудувала в 2008 році в Цюріху соціальний центр і супову кухню Werdplatz-palais, пліч-о-пліч з фондовою біржею. Після закінчення трьох місяців, які влада відпустили їй на існування, структура була демонтована і перероблена в ігровий майданчик для дітей місцевих іммігрантів, які допомогли її будувати. В кінці 2008 року її не стало.

Чому «Медуза»? «Люди трохи побоюються медуз, — каже Калтвассер.— Але вони тендітні істоти. Їм потрібна чиста вода, яку ми, люди, робимо брудною. Вони приходять і йдуть». Так само як ці будівлі.

Переглядів: 691
Пошук

Календар
«  Ноябрь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog