Незважаючи на те, що розкидані по всій планеті піраміди різняться своїми розмірами, формами, а також часом будування у них значно більше спільних рис, ніж може здатися на перший погляд. Дослідники відзначають багато в чому схожий почерк будівництва пірамід. Це відноситься як до обробки каменю, так і до його укладання.
Деякі піраміди, зокрема, мексиканські і ті, що знаходяться в океанських глибинах об'єднує наявність у підніжжя яка вирізана з моноліту «стилізованої голови».
Вчені Каліфорнійського університету нещодавно нанесли на карту всі відомі піраміди і виявили, що вони знаходяться приблизно на одній лінії. Якщо за точку відліку взяти піраміди Гізи, то ця лінія закінчується на пірамідах Гуимара, зведених на Канарських островах.
На думку норвезького мандрівника Тура Хейєрдала, схожість давніх мегалітичних будівель пояснюється тим, що між островами і континентами існував обмін досвідом. Своїми експедиціями Хейєрдал довів можливість плавання давніх людей на досить великі відстані.
Найбільш популярна гіпотеза будівництва пірамід – це бажання сучасників увічнити ім'я земного правителя, спорудивши для нього гробницю. Для цих цілей, за версією більшості істориків, в єгипетських пірамідах створювали спеціальні похоронні камери, які облаштовували для посмертної життя фараона: йому залишали коштовності, домашню начиння, меблі, зброю. А неправдиві коридори і кам'яні двері, по поширеній думці, повинні були захистити фараона від непрошених гостей.
Тим не менш, як стверджують археологи, мумії в пірамідах ніколи не знаходили. Поховання здійснювалися в некрополях. Наприклад, мумію Тутанхамона знайшли в Долині Царів, Рамзеса II – в скельних гробницях, а мумія Хеопса – «господаря» найбільшої єгипетської піраміди так і не була виявлена.
Французькі дослідники А. де Белизал і Л. Шомери висловили незвичайне припущення, що Велика піраміда Єгипту виконувала роль передавальної станції. На думку дослідників, завдяки величезній масі піраміди і особливостям її форми, яка являла собою «неправдиву вібраційну призму», створювалася можливість для потужних випромінювань.
Радиэстезические дослідження проведені французькими фахівцями, на їхню думку, показали, що випромінювання могли фіксуватися на дуже великій відстані з допомогою зменшеної моделі такої піраміди. Це дозволяло древнім людям без компаса зорієнтувати маршрут корабля в море або каравану в пустелі.
|