Насоси Цей прилад необхідний для створення примусової конвекції (руху) теплоносія від нагрівального котла до радіатора і назад. Домогтися вільної конвекції досить важко: як правило, воді "не вистачає сил, щоб пройти через розгалужену систему труб та радіаторів. Насос дозволяє теплоносію циркулювати по трубах з потрібною швидкістю.
Це необхідно, оскільки нагріта вода, віддаючи тепло (через радіатор), остигає. Значить, її треба знову нагріти. Чим швидше потрібно обігріти приміщення, тим сильніше нагрівається котел. І, отже, чим більше швидкість води (сильніше працює насос), тим більше тепла віддає батарея за менший проміжок часу. Насос підключається в звичайну розетку. Він з'єднаний з автоматикою котла, що дозволяє йому автоматично перемикатися на потрібний режим роботи.
Хороший насос може працювати в декількох режимах і практично безшумно. Припустимо, температура в кімнаті нагрілася до заданого значення, і тепер потрібно тільки підтримувати її на цьому рівні. В цьому випадку система автоматично уповільнює роботу. Котел працює на меншу потужність, насос качає повільніше, температура в батареях знижується.
Швидкість руху води система вибирає сама. Слід пам'ятати, що при швидкості більше 2,5 метрів в секунду у всіх трубах починається гудіння. Тому насос слід купувати, враховуючи параметри опалювальної системи (висоту, довжину і діаметр труб, а також кількість і вид радіаторів). Радіатори Їх ще називають батареями. Завдяки їм, тепло поширюється всередину кімнати. Радіатор кріпиться до стіни, в основному під вікном. За способом передачі тепла батареї бувають звичайні і конвекторні. Звичайні батареї передають тепло у всіх напрямках, а пристрій конвекторних дозволяє зосередити тепло головним чином над ними. В даний момент на ринку опалювального устаткування представлені кілька основних типів радіаторів опалення: алюмінієві, біметалічні, сталеві панельні, чавунні. Для заміського будинку найбільше підходять сталеві радіатори, потім алюмінієві, біметалічні і чавунні.
А ось в житлових багатоповерхових будинках у квартирі не всі радіатори можна використовувати, наприклад, для опалення квартири не підійдуть алюмінієві радіатори, чому? Перевага алюмінієвих радіаторів це висока тепловіддача і не висока вартість, ці радіатори виробляються висотою від 200 до 800 мм. Поставляються парною кількістю секцій, збираються і фарбуються на заводі.
|