Штучний мармур
У виробництві виробів з штучного мармуру найбільш часто використовують Карбонат кальцію або схожі з ним нейтральні наповнювачі.
Альтернативним є тригідрат алюмінію як у чистому вигляді, так і в комбінації з карбонатом кальцію для отримання виробів ониксообразного виду і пожежостійких виробів.
Полімербетон
У виробництві полімербетона відсоток вмісту наповнювача більш високий, при цьому використовуються грубозернисті наповнювачі. Найбільш розповсюдженими наповнювачами полімербетона є: кварц, вапняк, піщаник, доломіт у вигляді гравію, піску або пудри. Іншими зручними наповнювачами можуть служити подрібнений сланець, тальк, слюда.
Додаткова інформація
Основними Факторами, які потрібно приймати до уваги при виборі наповнювача, є ціна, розмір зерна здатність створювати хорошу композицію зі смолою. Для отримання непористих виробів, не містять у своїй структурі повітряних порожнеч, виробник повинен ставити своєю метою одержання композиції з оптимальним вмістом наповнювача, при цьому наповнювач повинен забезпечувати високу концентрацію зерен в розчині.
Використовуючи наповнювачі, що складаються з двох або більше розмірів зерен, можна добитися найбільш щільного контакту зерен один з одним і, таким чином, більш якісного розчину. Як вже зазначалося, правильно обрана пропорція наповнювача в розчині має найважливіше значення.
Надлишковий вміст наповнювача, а також дуже дрібнозернистий наповнювач, можуть служити причиною зайвої в'язкості розчину і скупчення повітря в поверхні гелькоатного шару, незалежно від періоду релаксації.
Надмірно високий вміст грубозернистого наповнювача стане причиною його ненормального змочування смолою або нерівномірного розподілу, що в свою чергу може стати причиною дефектів завдяки нерівномірної усадки. Адгезія смоли з наповнювачем може бути поліпшена шляхом обробки поверхні наповнювача силановым компаундом.
Додавання силанового компаунда до смолі також сприяє поліпшенню адгезії, хоча і в меншій мірі.<
Дрібнозернисті наповнювачі вимагають більш високого вмісту смоли в розчині ніж грубозернисті типи, оскільки площа поверхні наповнювача збільшується в зворотній пропорції до розміру зерна.
Для штучного мармуру нормальний вміст наповнювача -75-80%, для полімербетону воно може бути збільшена до 85-90%.
Підвищена вологість наповнювача може стати причиною неповного затвердіння, поганий химостойкости готового виробу, а також погіршення механічних властивостей.
|