Головна » 2015 » Апрель » 1 » Які квартири можна придбати на аукціонах?
07:26
Які квартири можна придбати на аукціонах?

На Заході через аукціони можна вигідно придбати практично все - від старої меблів, не представляє цінності, до нерухомості. Остання добре йшла з торгів в США і Європі під час минулої кризи, коли на ринку з'явилися заставні квартири банків. У Росії цей спосіб купівлі та продажу поки не дуже популярний, але торги проводяться, і взяти участь у них може кожен бажаючий.

Родом з «лихих дев'яностих»

Мало хто про це чув, але аукціони з продажу квартир у Москві з'явилися ще на зорі ринку нерухомості - на початку 1990-х років. Як розповів директор департаменту вторинного ринку «Інком-Нерухомість» Михайло Куликов, 1991 та 1992 роки на ринку житла в Москві пройшли під знаком аукціонів - нерухомість продавалася саме так.

«Найяскравіші випадки, коли ціна реалізації зростала в 15-20 разів від стартової ціни, - згадує він. - Але щоб домогтися такого ефекту, спочатку потрібно було переконати продавця ризикнути і виставити об'єкт на торги за значно заниженою ціною. Це дійсно було ризиковано, адже купівля могла відбутися і за ціною, близькою до стартової. Тоді продавець програвав. Але якщо виникав ажіотаж - а він створювався при спочатку цікавих передумови торгу і грамотній поведінці аукціоніста - виграш був дуже істотним».

Як розповів експерт, напруга при цьому в процесі аукціону було колосальним: «Люди сиділи яскраво-червоними, блідими, в поту і ознобі одночасно, продавці в буквальному сенсі падали в непритомність! Стрес був божевільний, але і вигода була приблизно така ж».

Сьогодні стрес для учасників аукціону загалом зберігається, так як немає впевненості у тому, що суперник не перекупить заповітний лот, а ось види торгів змінилися - приміром, з'явилися електронні торги. На офіційному сайті Департаменту міста Москви по конкурентній політиці сказано, що дистанційне участь в аукціонах мінімізує можливість змови між претендентами, оскільки передбачають принципи конфіденційності та анонімності.
У пошуку «вторинки»

Сьогодні можна знайти кілька варіантів аукціонів, на яких продають нерухомість. В основному з молотка йдуть заставні квартири банків і майно уряду Москви. Столичні власті почали продавати квартири на вторинному ринку з другої половини 2014 року і до сьогоднішнього дня успішно продали з торгів більше 30 лотів.

Торги проходять раз чи два на місяць, на них можна придбати як квартири, так і кімнати. Причому в аукціонах беруть участь об'єкти, які знаходяться в престижних районах столиці в центрі, Південно-Західному, Західному і інших округах. Ціна лотів стартує від 5 млн рублів за квартиру і від 2,9 млн за кімнату.

«Середнє перевищення початкової ціни квартир та кімнат над аукціонної в 2014 році становила 4,8 відсотка, а в 2015 вже досягає 9,6 відсотка», - йдеться на сайті департаменту Москви по конкурентній політиці.

Вигода від такого аукціону залежатиме, звичайно, від кількості учасників, готових запропонувати більш високу ціну за обраний вами об'єкт. Є ризик, що ціна на квартиру може вирости вище ринку, тому ще до подачі заяви на участь, потрібно ретельно прорахувати можливий хід подій.

Аукціони цікаві не тільки людям азартним, але і цінителям нерухомості - можна «відрізати» якийсь цікавий об'єкт в центрі Москви, який неможливо купити на вторинному ринку.
Торг за новобудову

На аукціоні можна купити не тільки квартири на вторинному ринку, але і житло в новобудові. Ця практика поки теж знаходиться на початковому етапі, але є кілька нових будинків в хороших районах, квартири в яких продаються з молотка.

Мова йде про об'єкти, побудованих державними компаніями. За словами голови ради директорів компанії «Бест-Новострой» Ірини Доброхотовой, електронні торги, в яких компанія бере участь в якості субагента, спрямовані на продаж майна Уряду Москви.

«Аукціони - єдино можливий спосіб реалізації у випадку, коли треба продати державне або муніципальне майно. Федеральний закон № 44-ФЗ «ПРО контрактну систему у сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб» регламентує таку форму продажу квартир», - зазначає експерт.

Наприклад, на аукціоні продаються квартири в московських новобудовах в ЖК «Некрасівка», житловому кварталі на Базовской вулиці, житловому кварталі «Солнцево» (виставлено на продаж казенним підприємством «Управління цивільного будівництва»).

«Стартові ціни на новобудови дійсно дуже привабливі - від 4,2 мільйона рублів. В ході торгів більш просторі квартири (2-3-кімнатні) майже не дорожчають або дорожчають максимум на 5%. Зате однокімнатні можуть подорожчати до 10%. Однак навіть у такому випадку кінцева ціна не буде вище ринкової», - пояснила Ірина Доброхотова.
Заставні квартири: дешево і сердито

Окрема категорія нерухомості, яку можна придбати з молотка - заставна, яку продають банки. На відміну від перерахованих вище варіантів торгів, у цьому випадку можна дійсно «зрубати» хороший куш і купити квартиру з великим дисконтом.

Як розповів Михайло Куліков з «Інком-Нерухомості», виставляючи квартиру на аукціон, банк зацікавлений виключно в поверненні своїх грошей, а значить, буде прагнути до продажу житла не стільки за найбільшою ціною, скільки в максимально короткі терміни. Відповідно, стартова ціна буде призначена така, щоб викликати інтерес у потенційного покупця. Однак експерт попереджає: «Квартира, яку банк продає з аукціону, може бути досить проблемною. Колишніх власників, які не змогли розплатитися по кредиту, доведеться виселяти, люди можуть почати боротися за своє втрачене житло, баррикадироваться, відмовлятися виїжджати - це дуже складна, по-людськи важка і проблемна для покупця ситуація».

Існують також аукціони, в яких продавцями виступають приватні особи, але це рідкість. І такий вид торгів не користується попитом, оскільки і так достатньо пропозицій на відкритому ринку нерухомості, яку можна купити, не вдаючись до маловідомої схемою - аукціонів.

Переглядів: 841
Пошук

Календар
«  Апрель 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog