Вченими доведено, що вплив кольору на людину, а точніше, на його психіку, досить істотно. Деякі кольори здатні заспокоювати, деякі – тонізувати або ж піднімати настрій. Тому при виборі колірної палітри в інтер'єрі Вашої квартири необхідно пам'ятати про це.
Розглянемо властивості деяких квітів, а також їх поєднання в інтер'єрі:Почнемо, мабуть, з червоного кольору. Цей колір, насамперед, асоціюється з кров'ю, перемогою, пристрастю, а також з деякими негативними аспектами, як агресивність, егоїзм. Червоний колір стимулює і збуджує нервову систему. Таким кольором не можна зловживати, якщо Ви хочете його використовувати в інтер'єрі, так як занадто багато червоного викликає роздратування і занепад сил. Цей колір краще всього розмістити на кухні, а не в спальні. Поєднується з білим, чорним, синім і зеленим.
Помаранчевий: цей колір – колір життєрадісності, тепла, креативу. У психології вважається, що помаранчевий колір відмінно піднімає настрій, допомагає впоратися з невпевненістю в собі. Але в той же час, кажуть, що якщо людина віддає перевагу цей колір, то його можна назвати розпещеним. Ідеальним місцем для помаранчевого кольору можна по праву вважати кухню, адже помаранчевий колір підвищує апетит, а також колір сонця доречний в дитячій. Помаранчевий колір добре поєднується з білим, зеленим, а також синім.
Жовтий колір радості, бадьорості, веселощів. Також цей колір вважають кольором оригінальності, мудрості, оптимізму, але і разом з цим надмірної неуважності. В квартирі цим кольором теж не можна зловживати, особливо на великих поверхнях – жовтий колір буде дратувати. Оптимальний варіант – використовувати цей колір в якості кольору аксесуарів. Ідеально жовтий колір поєднується з усіма відтінками фіолетового, синього, а також з білим, сірим і зеленим кольором.
Синій: цей колір асоціюється з небом, постійністю, чесністю, а також благородством. Синій колір слід використовувати у тих кімнатах, де б Ви хотіли розслабитися, адже цей колір знімає напругу. Найкраще місце для синього кольору – спальня. Цей колір поєднується з рожевим, жовтим, білим та оранжевим.
Блакитний: колір, що асоціюється з ніжністю, чистотою, свіжістю, а також з апатією і лінню. Як і синій колір, блакитний надає заспокійливе дію, підходить для спальні, дитячої. Цей колір добре поєднується з рожевим, білим, жовтим, бежевим.
Зелений: перш за все, відразу приходять на розум зелень, гармонія, надійність, м'якість. Відтінки цього кольору здатні надавати заспокійливе дію, надавати позитивний вплив на психіку. Особливо добре цей колір підходить для міських жителів, адже іноді так хочеться сховатися від міської суєти і розслабитися. Зелений колір хороший, дитячої, спальні, вітальні. Гармонійно поєднується з жовтим, білим, сірим і чорним.
Фіолетовий: колір натхнення, творчості, неординарності. Відтінки цього кольору також впливають на психіку людини як і сприятливий, так і несприятливий дію: м'які відтінки фіолетового мають заспокійливу, а яскраві – давящее. Фіолетовий колір відмінно виглядає у вітальні, на кухні, а також у ванній. Поєднується з білим, оранжевим, жовтим, блакитним і рожевим.
Білий колір невинності, снігу, світу, прозорості. Цей колір надає безмежні можливості для творчості, адже цей колір і донині залишається актуальним. Білий колір також здатний візуально розширити простір, що робить його дуже практичним. Існує безліч відтінків білого кольору, які дозволяють внести в Ваш інтер'єр елегантності, витонченості. Такий колір поєднується з абсолютно будь-яким кольором.
Чорний колір, який повний загадок, містики. Цей колір звужує приміщення, навряд чи хтось захоче зробити кімнату занадто темною. Але чорний колір цілком підходить як колір стін, підлоги, а також аксесуарів, які будуть звертати на себе Вашу увагу. Чорний колір доречний практично в будь-якому інтер'єрі, але найчастіше це кабінет, хол. Також цей колір широко використовується в інтер'єрі кухні.
|