Поверхня підлоги для укладання ламінату повинна бути рівна і гладка. Позволительные нерівності не можуть перевищувати 2 мм на 1 квадратний метр. В іншому випадку, в процесі експлуатації ламелі будуть розходитися, утворюючи тріщини, сам матеріал піддасться деформації.
Для укладання ламінату, спочатку бетонну підлогу вирівнюють. Процес вирівнювання виглядає наступним чином:
-Видалення тріщин, ям, горбів та інших нерівностей. Ями і тріщини заливають цементом, горби видаляються електролобзиком або перфоратором. Усунення таких дефектів в майбутньому дозволить значно заощадити витрата спеціальних цементних вирівнюючих складів. -Грунтовка поверхні. Фахівці рекомендують нанести 2 шари ґрунтовки. -Нанести самовирівнююча бетонну суміш. Розводити її потрібно строго дотримуючись інструкції виробника. Після нанесення складу підлога повинна добре просохнути, на це йде близько тижня. -Укладання ламінату на рівну підлогу.
Вирівнювання бетонної підлоги вважається дуже трудомісткою роботою, багато професіонали радять виправляти дефекти поверхні в 2 етапи. Спочатку підлогу заливають простий цементною сумішшю і вирівнюють поверхню, а на другому етапі використовують самовирівнююча суміш для досягнення абсолютного результату. Однак, навіть такий дворівневий метод не виключає виконання підготовчих робіт з усунення тріщин і горбів.
Коли поверхня готова, можна укладати ламінат на підлогу з бетону. Цей процес також розділений на декілька етапів.
Следющие правила дозволяють правильно укласти ламінат на бетонну підлогу:
-На чистий і рівний підлога настилається підкладка, як правило, це спінений поліетилен. Підкладку не укладають відразу на всю площу кімнати, а тільки на ділянку, де ведуться роботи. Смуги спіненого поліетилену укладають впритул один з одним. Для поліпшення тепло і шумоізоляції покриття настилають два шари матеріалу. -Укладання ламінату на бетонну підлогу. Починають настил від близького до вікна кута. Між першим ламелем і стіною вставляють кілочки. Наступна дошка укладається в ряд з першої. Їх скріплюють між собою замками, розташованими по периметру ламеля. При скріпленні не використовують молоток або клей. Якщо останній шматок не поміщається цілком, його необхідно обрізати до потрібного розміру. -Укладання другого ряду. Для першого ламеля другого ряду використовують залишок відрізаною дошки, якщо він не менше 30 см в довжину. Якщо підходящого шматка немає, то беруть половину нового ламеля. Всі дошки другого ряду скріплюються між собою, без кріплення до першого ряду. Потім весь ряд акуратно підводиться і під кутом 30 градусів кріпиться першого ряду. Таким чином заповнюється вся площа підлоги.
Складності виникають при вигинах стін і в місцях виходу технічних комунікацій. Отвори і вигини вирізають за допомогою електролобзика.
|