Вітальня – осередок комфорту і затишку у будь-якому будинку. Тут ми можемо не тільки згадати, але і відчути, що повноцінний відпочинок є важливою складовою нашого життя. Дійсно, основне смислове навантаження віталень – це створення особливої атмосфери, що розташовує до відпочинку або до зустрічі гостей.
Домогтися цього можна, якщо грамотно зонувати внутрішній простір, правильно підібрати меблі для вітальні, а також визначитися зі стилем, кольором і світлом.
Зонування: Якщо вітальня досить простора, то при зонуванні зазвичай виділяють дві зони – обідню зону, або їдальню, і зону відпочинку. Зони можуть бути відокремлені за допомогою ширми, каміна, меблів, світла і кольору.
Необхідно також вибрати «центр» вітальні і визначити, що саме буде виконувати роль цього «центру». Їм можуть стати телевізор, домашній кінотеатр, невеликий оригінальний столик або камін. Навколо цього «центру» ви і будете розставляти м'яку вітальню меблі.
Вітальня меблі: Вітальня просто створена для м'яких меблів, або, скоріше, м'які меблі – для вітальні. А розбавити її об'ємні форми і м'які лінії покликана корпусні меблі. Іншими словами, комбінація м'яких та корпусних меблів повинні бути присутніми в будь-якій сучасній вітальні.
При виборі меблів для вітальні ви можете дотримуватися модульного принципу меблевої комплектації, дозволяє створювати нестандартні варіації. Можна придбати меблі для вітальні на замовлення для формування індивідуального унікального стилю обстановки. Або придбати готові гарнітури вітальні меблів: від недорогих демократичних варіантів до ексклюзивних і елітних.
Сучасні вітальні – це багатофункціональна і доцільна корпусні і м'які меблі з мобільними елементами.
Стиль, колір і світло вітальні: Для вітальні підійде будь-який стиль: класичний, бароко, модерн, хай-тек, мінімалізм, англійська та інші. Більше того, тут, як ні в якому іншому місці будинку, доречні експерименти з поєднанням різних стилів. Головне, щоб обраний варіант відповідав вашим смакам та основних функцій вітальні.
При колірному оформленні віталень рекомендують використовувати кремові, світло-бежеві та інші світлі відтінки. Теплі тони червоного, помаранчевого і жовтого піднімають настрій і підійдуть для віталень, де зустрічі гостей – досить часте явище. Холодні блакитні, сині і зелені кольори - це хороший варіант для віталень, які є в першу чергу кімнатою відпочинку і релаксації.
Малюнки на стінах з горизонтальними смугами допоможуть візуально збільшити висоту вітальні, а вертикальні, навпаки, зменшити.
Кращий варіант освітлення для вітальні – природний світ, але в зимові місяці і вечірні години застосовують стельові світильники, бра, торшери, настільні лампи і точкове підсвічування. Використання різних комбінацій підсвічування і акцентів на стінах дозволяють візуально витягнути або скоротити довжину приміщення.
|