Головна » 2015 » Апрель » 2 » Як налаштувати свої внутрішні годинники.
10:14
Як налаштувати свої внутрішні годинники.

Як налаштувати свої внутрішні годинники. Тривалі перельоти, нічні зміни, недосипання - всі ці несприятливі фактори здатні збити внутрішні годинники нашого організму, що, в свою чергу, може викликати цілий букет проблем зі здоров'ям.

Виявляється, совами і жайворонками бувають не тільки люди, але і наші внутрішні органи. Одним систем нашого організму краще працюється вночі, а інші, навпаки, більш активні вдень. Знаючи про ці нюанси, можна вплинути на своє самопочуття.
Наприклад, печінка - типова сова. Пік її діяльності, як правило, припадає на період з години до трьох ранку, а ось товстий кишечник - справжній жайворонок, йому краще всього працюється з 5 до 7 ранку. До речі, якщо страждаєте запорами, варто полюбити ранні підйоми - домогтися стільця на світанку набагато простіше, ніж, наприклад, в полудень. А ось снідати краще всього в проміжку між 7 і 9 годинами ранку - в цей час шлунковий сік виділяється особливо інтенсивно. До речі, саме з цієї причини не варто нехтувати ранковим прийомом їжі (загрожує гастритом) або робити сніданок надто легким, що складається з однієї лише чашечки кави. А враховуючи, що підбадьорливий напій не тільки допомагає прокинутися, але і збільшує кислотність шлункового соку, краще і зовсім не пити каву натщесерце.

Варто враховувати добові біоритми внутрішніх органів і при прийомі ліків. Наприклад, знаючи, що напади серцевої астми найчастіше бувають з 21.00 до півночі, а судинні катастрофи трапляються в період активного формування тромбів - з 3 до 5 ранку, можна підібрати оптимальний час прийому ліків. До речі, дія препаратів на організм також залежить від часу доби. Наприклад, аспірин краще приймати у другій половині дня - ризик виникнення такого серйозного побічного ефекту, як шлунково-кишкова кровотеча, в цьому випадку знижується на 40%. Препарати нітрогліцерину, навпаки, ефективніше діють вранці, так само як сечогінні засоби. До речі, останні не варто приймати після 17.00 без крайньої потреби - ввечері сечогінний виводить з організму кальцій інтенсивніше, ніж з ранку.

Переглядів: 1068
Пошук

Календар
«  Апрель 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog