Головна » 2015 » Апрель » 21 » Як купити квартиру без стартового капіталу?
17:31
Як купити квартиру без стартового капіталу?

За даними фахівців іпотечного центру інвестиційно-ріелторської компанії Est-a-Tet, банки столичного регіону закрили програми видачі іпотеки без початкового внеску. Ми поцікавилися у них - що ж тепер робити людям, які не мають стартового капіталу на купівлю житла? Кілька варіантів все-таки є, вважають експерти: можна оформити іпотеку під заставу наявної нерухомості, використовувати материнський капітал, взяти споживчий кредит або скористатися програмою розстрочки без початкового внеску. Однак у кожного варіанту є свої нюанси і обмеження, розглянемо їх.

Для отримання кредиту на купівлю квартири можна закласти наявну нерухомість: квартиру, будинок з ділянкою, нежитлове приміщення і навіть землю (раніше існували кредити під заставу автомобіля, але їх швидко скасували). Однак тут є нюанси.

По-перше, вартість закладається квартири повинна перевищувати вартість придбаної мінімум на 20%, причому оцінюється наявна нерухомість з дисконтом в ті ж 20%. Наприклад, якщо закладати квартиру вартістю 4 мільйони рублів (за оцінкою банку), то можна отримати кредит у розмірі близько 3,2 мільйона рублів. «За рахунок дисконту банк мінімізує свої ризики в тому випадку, якщо йому доведеться продавати заставу», - пояснюють ріелтори.

По-друге, заставна нерухомість повинна відповідати ряду вимог. Не можна закласти частку в квартирі, а також квартиру, оформлену за договором найму, оренди або безоплатного користування - на цей об'єкт нерухомості позичальник обов'язково повинен мати право власності. Об'єкт застави повинен бути вільний від будь-яких прав третіх осіб, як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі не обтяжений наймом або правом тимчасового безоплатного користування). Будинок, в якому знаходиться квартира, а також котедж, житловий будинок, таунхаус не повинні ставитися до старого житла, не повинні стояти в плані під знесення, не повинні перебувати на обліку по постановці на капітальний ремонт та реконструкцію з відселенням.

По-третє, на програми із заставою не поширюється субсидування іпотечної ставки. Таким чином, середня ставка за програмами з заставою становить на сьогоднішній день близько 17%, термін кредитування - 30 років. В цілому вимоги до позичальників за такими програмами стандартні.

Переглядів: 843
Пошук

Календар
«  Апрель 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog