Грунтові підлоги відрізняються своєю якістю і низькою ціною. Такі підлоги можна влаштувати тільки на сухому грунті, тільки за такого грунту, в якому встановлюється, наприклад цокольний поверх або може приміщення під підвал. У будинках проживання за періодами краще не варто робити підлоги по грунту, тому що під підлогою грунт замерзає вчасно зими і деформує підлогу.
Для такого виду підлог не потрібні плити перекриттів і балки. Також на такі підлоги менше витрата утеплювального матеріалу, але потрібна хороша підготовка грунту. Шар підстилу повинен мати поверхню без виступів і ідеально рівну.
Перші стандарти для піддонів з'явилися відразу після Великої вітчизняної війни і були пов'язані з габаритами вагонів, оскільки ці вироби в першу чергу використовувалися саме при залізничних перевезеннях. Ці стандарти прижилися і залишаються основними в даний час. Піддони дуже зручні у використанні для переміщення будівельних матеріалів. Наприклад, навіть коли ми почнемо будівництво з фундаменту і продовжимо підлогою.
Влаштовують напівжорстку підготовку, якщо раптом є ризик капілярного підняття ґрунтових вод. Грунт підстави в наземних приміщеннях повинен бути захищеним від грунтових вод. Верхня відмітка цього ґрунту повинна бути вище планувальної земляний позначки на 10 – 15 сантиметрів. Щоб уникнути нерівномірного осідання ґрунту при високій його підсипання, грунт замінюють піском, який покладений шарами по 15 – 20 сантиметрів. У бетонний шар підстилу укладається арматурна сітка з металевих стрижнів або дроту.
«Одяг» для ґрунтових монолітних підлог можна виконати у вигляді бетонних чи керамічних плиток, безосновного лінолеуму, цементної стяжки або ж настилу паркету який покладений по гідроізоляційному шару руберойду на лагах.
|