Поки ми сперечаємося про переваги і недоліки панельних і монолітних будинків і двадцятий рік не можемо добудувати десятки хмарочосів «Москва-Сіті», в деяких країнах масово розробляють і застосовують суперсучасні технології і будують міста майбутнього.
В епіцентрі будівельного буму - Китай. На сьогоднішній день саме тут сконцентровано найбільшу кількість найвищих і високотехнологічних будівель в світі. За підсумками минулого року Китай став абсолютним чемпіоном за кількістю нових хмарочосів - 58 будівель загальною висотою 13,5 кілометрів. В одному лише місті Тяньцзінь в Північному Китаї за минулі 12 місяців з'явилося шість нових висоток. В цьому році у мегаполісі також планується добудувати надвисокий хмарочос Goldin Finance 117, також відомий як China 117 Tower. Після закінчення будівництва висота 117-поверхової вежі складе 597 метрів. Вона стане другою за висотою будівлею в Китаї після будується 632-метрової Шанхайської вежі.
Ще один китайський рекорд - хмарочос Wharf Times Square в місті Усі в провінції Цзянсу. 339-метрова будівля стала другим по висоті з побудованих у всьому світі в минулому році. Причому темпи висотного будівництва в Піднебесній тільки наростають - окрім найбільших мегаполісів, все більше висоток з'являється в порівняно невеликих містах регіонального значення. Всього в цьому році в Китаї планують побудувати вже більше 100 хмарочосів.
Китайські будівельники дивують світ і рекордними темпами зведення висоток. Ще у 2012 році на березі озера Дунтін в провінції Хунань компанія Broad Sustainable Group (BSG) побудувала «під ключ» 30-поверховий готель Т30 всього за 360 годин (15 днів). При цьому швидкість ніяк не позначилася на якості конструкції. Споруда здатна витримати землетрус магнітудою 9 балів. Крім того, вежа в рази перевершує звичайні будівлі з енергоефективності, її система вентиляції, обладнана теплообмінниками і набором фільтрів, що дозволяє зберігати тепло і знижує забруднення повітря в приміщеннях в 20 разів.
|