Дачні будиночки найчастіше являють собою «холодну» коробку з дерев'яних брусів або цегли, обшиту зсередини вагонкою, а тому не призначену для зимових виїздів на улюблену фазенду. Сайт «РІА Нерухомість» з'ясував у фахівців будівельних компаній, як просто і економічно утеплити літній дачний будиночок, щоб туди можна було виїжджати в холоди без ризику застудитися.
Дачники, раніше звикли відпочивати за містом тільки в період з травня по вересень, нерідко починають замислюватися про те, щоб заїжджати на улюблені простори і більш холодну пору року. Ідея хороша, але для цього потрібно ліквідувати витік тепла, розповідає експерт ремонтно-оздоблювальних компанії «МоскоВИД» Олег Цимбал, відзначаючи, що насамперед потрібно зрозуміти, де шукати проблему. Так, за його словами, на вікна та двері припадає близько 25% тепловтрат, 10 -15% тепла випаровується через стелю, мінімум 15% йде по підлозі, від 35 до 50% втрачається через стіни.
Експерт радить обчислити місця, через які може йти тепло, наприклад, з допомогою тепловізора — пристрої для спостереження за розподілом температури досліджуваної поверхні. Такий прилад коштує недешево, в діапазоні від 25 тисяч рублів і вище, тому вигідніше викликати фахівця, послуги якого за столичними розцінками складуть близько 8,5 тисяч рублів за об'єкт, уточнили в компанії «ТОокон».
В цілях економії можна утеплити не весь будинок, а одну-дві кімнати, в залежності від площі забудови та складу сім'ї, зазначає директор будівельної компанії «К. Б.» Максим Нехорошев. Просто потрібно чітко зрозуміти, які саме приміщення будуть активно використовуватися в зимовий приїзди на дачу, а які можна «законсервувати» до весни.
|