Слово «лоджія» дослівно означає зону приміщення, відкриту з одного боку. У сучасному будівництві лоджією називають вдосконалений балкон, який вбудований в стіну будівлі. Лоджія абсолютно безпечне приміщення, так як її основа спирається на несучі конструкції.
Таке надійне кріплення дозволяє витримувати велику вагу: склити лоджію можна будь-якими склопакетами і використовувати будь утеплювач. До речі, утеплювати і підтримувати там постійну температуру значно простіше в порівнянні з балконом, тому що у лоджії є бічні стіни. Отже, ремонт лоджії обійдеться набагато дешевше, ніж ремонт балкона. Балкон – це відкрита обгороджена перилами майданчик, розміщена на виступаючих із стіни балках або залізобетонної плити. Зрозуміло, що обтяжувати таку навісну конструкцію не можна з міркувань безпеки. Адже і сталеві балки, і плита розраховані на певне навантаження. Особливо, якщо будинок побудований давно, і багато його елементи знаходяться в поганому стані. В наші дні ще можна зустріти старі будинки, де підставою балконів служать дерев'яні балки. Упорядковувати такі балкони не можна. Старе дерево не витримає додаткового навантаження і балкон може обрушитися.
Будівельні норми категорично заборонено виводити центральне опалення на балкон. Це пов'язано з ризиком перемерзання радіатора, і тоді вся опалювальна система багатоквартирного будинку вийде з ладу.
При облаштуванні балкона потрібно обов'язково враховувати співвідношення ваги матеріалів і максимально допустимого навантаження на підставу балкона.
Якщо плита балкона почала кришитися, то ні про яке утепленні не може йти і мови без попереднього укріплення конструкції. У цьому випадку виготовляють металевий каркас для балкона і кріплять його з опорою на стіну будинку.
Капітальне облаштування балкона потребує дозвільних документів з БТІ. Правда, деякі мешканці ігнорують цю вимогу через складність процедури.
|