Зверніть свою увагу на зовнішній стан левової частки будинків СНД. Столярка не проходила обслуговування і ремонту довгі роки, рами висохли і змінили форму, потріскалися і не тримають фарбу, замазка на вікнах повністю выкрошена, є величезні щілини в дереві, і весь цей набір в більшості випадків пофарбований якимось незрозумілим кольором.
Обслуговування столярки спільними стараннями жителів, як правило, лежить в спробах зачистити шпателем сліди обсыпавшейся фарби та наносити її заново другим або третім шаром, неабияк повозитися з зачисткою дерева.
Враховуючи професійний досвід одного з наших працівників, ми отримали наочний посібник, чим насправді є повноцінна реставрація вікон старої конструкції. Малоефективні спроби стерти багаторічні шари потрісканої фарби шпателем і ручної циклею обернулися для спеціаліста болючими мозолями, тріском у суглобах і повним набором "задоволень». Підсумком обробки будь-якого фрагмента стулки вікна протягом довгих годин, стали зовсім крихітні плями, де стало виднітися власне дерево, з якого довгі роки назад вікна були виготовлені.
Однак коли, вдаючись до сторонньої допомоги, наш працівник взяв, нарешті, в руки популярний інструмент відомий усім як "болгарка" з функцією шліфування, процес став протікати значно активніше. Але, тим не менш, на ґрунтовний ремонт єдиного вікна, що складається з ретельного видалення шарів фарби за багато десятків років з усіх дерев'яних поверхонь, заміни куточків конструкції поїдених іржею, відновлення дотла згнилих фрагментів рами, шпаклювання, нанесення шару оліфи і, до того ж, фарбування, заміни повністю зруйнованих відливів, плюс реставрації підвіконь, знадобилося більше двадцяти днів. Якщо взяти до уваги, що йому треба було реставрувати три вікна, то легко підрахувати, що більшу частину літа він займався виключно цією роботою. У результаті, якщо ми навіть не будемо брати в розрахунок додані фізичні зусилля, вся ця історія спричинила за собою купівлю шпаклівок, фарби, оліфи і безлічі інших будматеріалів, які обходяться в наш час зовсім недешево.
|