Головна » 2015 » Октябрь » 28 » Цегла, моноліт або панель – який будинок вибрати
07:51
Цегла, моноліт або панель – який будинок вибрати

Безумовно, головний критерій, на який найчастіше спираються люди при пошуку житла, — це вартість. Крім того, завжди важливі розташування, інфраструктура, транспортна доступність. Тип будинку також для багатьох є вагомим чинником при покупці квартири. Ми вирішили нагадати, якими перевагами і недоліками володіють цегляні, монолітні та панельні багатоповерхівки.

Щоб говорити про плюси і мінуси цегляних, панельних або монолітних будинків на вторинному ринку, важливо знати період підрядка. Так, наприклад, за словами Олексія Шленова, виконавчого директора «Міель-Мережа офісів нерухомості», до плюсів типових панельних будинків (кінець 70-х — 90-ті роки) можна віднести наявність двох ліфтів на кожен під'їзд, наявність сміттєпроводу, більш високі стелі 2,6-2,7 метра, просторі кухні від 7,5 до 11 кв. метрів. У деяких будинках передбачені також вбудовані шафи і комори.

Відмінними рисами сталінських цегляних будинків є високі стелі (від 3 до 4,5 метрів), просторі кухні і зручні планування. Як відзначає Еміль Захаряев, керуючий партнер Rezidential Group, плюсами цегляних будинків можна вважати добру теплоємність і енергоефективність, за умови високої якості цегляної кладки. Також варто відзначити зовнішню естетичність таких будинків, причому з розвитком технологій з'являються нові види, наприклад, глазуровану цеглу. Крім того, такі будинки характеризуються екологічністю: цегла добре вбирає і віддає вологу, в цегляному будинку легше «дихається».

У монолітних будинків, крім гарної енергоефективності, високі темпи будівництва — при постійній роботі бригади на об'єкті реально домогтися термінів монтажу одного цілого поверху за 1-1,5 тижні. Також плюсом монолітного будинку є можливість реалізувати різноманітні варіанти конфігурації корпусів і елементів фасадів. «Монолітне будівництво дозволяє отримати приміщення квартир з мінімальними відхиленнями від заявлених величин у проектній документації. І монолітні конструкції зазвичай легше інших матеріалів, тому для монтажу сталого будівлі моноліту потрібно до 20% менше, ніж це ж будівля будувалося б за іншими технологіями», — коментує Еміль Захаряев.

Монолітні будинки почали активно зводити з середини 90-х років (будинку комфорт і бізнес-класу). Як правило, це будинки підвищеної комфортності: високі стелі, зручне планування, підземний паркінг і т. д. Ще один плюс — простота проведення перепланування. Саме в моноліті можна створити квартиру відповідно до індивідуальної конфігурації.

Головна перевага панельних житлових будинків — це виняткова швидкість монтажу в порівнянні з іншими технологіями будівництва. Цей фактор впливає і на вартість — саме панельне житло по праву вважається самим доступним. Заступник генерального директора з аналітики і консалтингу компанії «НДВ-Нерухомість» Єлизавета Гудзь також зазначає, що будівництво панельних будинків не залежить від пори року — будуються такі будинки однаково швидко і взимку і влітку. Крім цього, в таких будинках строго певна висота і площі приміщень, як наслідок, наявність міжкімнатних стін.

Переглядів: 992
Пошук

Календар
«  Октябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog