Розміри бункера: зазвичай 12-16 кубометрів, 2-3 кузова (якщо кузов 5 метрів), але це за умови, що в цеху немає активно працюють чотиристоронніх. Якщо є, то можливі варіанти: Запевняють, що стружка йде зазвичай 1 до 1 кубу вироблення. І також говорять, що четирехсторонніке може в день обробити 11 кубів.
Якщо робити бункер занадто великих розмірів, або занадто витягнутий вгору см. Картинку, то є ризик, що стружка злежиться під великою вагою верхніх шарів і її доведеться сильно "колупати" при вивантаженні і навіть забиратися всередину нього, І, зрозуміло, якщо плоский, то буде погано сипати. Напевно ідеальний бункер на зображенні см.здесь. Мрія для водіїв - проїзний бункер, але найчастіше будують тупиковий, з в'їздом задом. Люк обов'язково відкидний, але не засувною - будуть проблеми з підмерзання. Відкидатися люк краще по ходу автомобіля і тому, щоб він зміг підніматися або опускатися якщо зачепить кабіну або борт через невнімателності водія. І завжди, зрозуміло, вище кабіни і передбачуваного "стіжка" з брезентом. Ще люк повинен максимально щільно притискатися, щоб не було аеродинамічного подсоса. На петлях і одному або двох баранчиках. Взагалі бункер повинен бути ідеально закупорений з цієї ж причини. Піраміда бункера робиться найчастіше 60 градусів по гранях: при такому куті нормально сипле і не залягає на гранях. Зазвичай Стольвент рекомендує робити бункер кубом: 2,3Х2,3Х2,3 (сторони під один розмір і виглядає приємно) і пірамідою заввишки 1,6 метра. При такому розкладі обсяг бункера 16 кубометрів і вся споруда буде трохи менше 4 метрів. Але, поради наші, а гроші Ваші.
Бункери варять з металу 1.5-3 мм. Можна брати метал тонше, але тоді бункер може дихати і навіть сильно деренчати при роботі вентилятора, і його доведеться "прожілівать", тобто заробляти по діагоналі куточки, всюди або в місцях сильного брязкоту. Див. Приклад бункера з тонкого металу з прожилинами. Бункери варять на землі і потім піднімають краном, на заздалегідь вкопані під розмір бункера стійки. Це швелера від 140 мм або труби від 130 мм. Напевно, це не найбільш вдала ідея. Найчастіше, і це може бути зручніше, варять відразу бункер зі стійками, потім ставлять у ями і потім вирівнюють і заливають бетоном. І третій варіант: те ж саме, але варять стійки з п'ятами, приварюють до бункера, і потім все разом ставлять на готові тумби із заставними або великими болтами. Це так само, як ставлять високовольтні опори. Верхній майданчик добре робити з ледь позначеної пірамідкою, висотою 100 мм для стоку води від центру на краю, щоб не було рожевого застою, від якого багато неприємностей різного роду. Але не слід робити пірамідку занадто круто. На металі з нахилом взимку поїдеш як з гірки. Пірамідку роблять так: розмір верхнього майданчика беруть з невеликим перебором і коли прихоплюють (середини, але не кути!) Її трохи витріщає. На верхньому майданчику обов'язково вваривают оглядовий люк :, для розрівнювання стружки (коли вона лягає стіжком і нерівномірно, підбираючись до конусу і перекриваючи його при напівпорожньому бункері) і ще для витягування предметів, для перевірки та очищення конуса циклону, на який поступово налипає смолистая "бодяга ". Його врізають так, щоб він був на шляху від сходів до конусу циклону, і щоб можна дістати рукою конус не звертаючись до бункер, для перевірки і прочищення. Оглядовий люк повинен бути завжди і щільно закритий, щоб не було підсмоктування в циклон, який починає порошити при відкритому люку і інших отворах.
Сходи варять обов'язково з нахилом, так, щоб на ній можна було встояти без рук: це потрібно для більшої безпеки і перехоплення. Стрімка сходи - груба помилка безглуздих зварників. Рузумеется, ніж відкладів сходи тим краще і ще краще коли вона сходинками. Розташовують її з боку вентилятора і збоку, перпендикулярно, а не паралельно стінці бункера, і добре, коли поруч з "гусаком" (воздуховодом йде до циклону). Якщо сходи поруч з гусаком, його простіше монтувати і розбирати при необхідності. Звичайно непогано під стійки робити укосіни з усіх боків, щоб бункери не колихався при вітрі і т.д. І нарешті необхідні фальш борти. Висота повинна бути вище центра ваги людини більш середнього зросту. Якщо нижче, то, подскользнувшісь задом, центр ваги за законами фізики перевалився і разом з Вами полетить до однієї з 4-х прабабусь з висоти вікна третього поверху, не дай бог! Задом Ви не зможете вхопитися. Напевно метр або трохи більше. Можна з трьох сторін бункера вішати закриває брезент, для того щоб по окрузі при вітрі не летіла пил при розвантаженні, якщо в цьому є гостра необхідність см картинку.
Деякі, бажаючи щоб все було як краще, роблять бункер в формі дзиги: розраховують, що тирса будуть лягає стіжком і рівномірно заповнювати верхню частину бункера, яка теж у них зроблена у вигляді стіжка (верхня частина дзиги). Але стіжок буде тоді, коли бункер ідеально закупорений, немає іржавих отворів, нижній люк з ущільнювальними гумками і щільно притискається гвинтами і т. Д. Якщо є підсосі, а вони з досвіду є завжди, (або швидко з'являються потім) то тирса будуть лягає в бункері якраз навпаки - лійкою! І значить все немислимі старання по виготовленню "супер бункера" - артіль марна справа. Крім того, бункер-волчёк сам по-собі має обсяг, приблизно, втричі менший, ніж кубічний при однаковій висоті. Тирса в "кубічному" бункері можна швидко розгребти лопатою через верхній ПЮК, якщо вони лягають стогом (стольвент бачив це тільки один раз в житті!), І це справа 3 хвилин. Іноді рассчітиват, що у "Волчков" набагато краще аеродинаміка і менший опір. Може і краще відсотка на три, при вдалому відповідно до аеродинамікою самого циклону (а це дуже "темний ліс" та ще пізно вночі і в дощову погоду!), Але запаморочлива складність, дорожнеча виготовлення, невеликий обсяг і незручність обслуговування роблять такі бункери дурним понтом , як зірочка мерседеса на капоті "запору".
|