Головна » 2016 » Февраль » 17 » Бізнесмени вимагають знизити держконтроль над будівництвами
12:28
Бізнесмени вимагають знизити держконтроль над будівництвами

Російський союз промисловців і підприємців (РСПП) розкритикував підготовлені Мінбудом до засідання Держради плани розвитку будівельного комплексу, представивши вчора власні напрацювання. Головний посил підприємців полягає в радикальному зниженні ступеня держрегулювання в галузі.

В нинішніх умовах ця ідея не виглядає реалістичною — в Мінбуді вже не раз заявляли, що пропонуються в якості альтернативи втручання держави механізми саморегулювання в будівництві себе не виправдовують, пише «Коммерсантъ».

Вчора підприємці і чиновники обговорювали проект доповіді до засідання Держради про розвиток будівельного комплексу відбудеться навесні цього року, точна дата поки не визначена). Профільна комісія РСПП, втім, документом вже незадоволена: він вчора був названий «смішний папером» — сирий і неконкретною. Як сказав на засіданні голова комісії РСПП по будівельному комплексу Анвар Шамузафаров, документ має вийти таким, «щоб ми десять років їм захоплювалися» — доповідь і його висновки фактично будуть напуттям галузі на найближчу перспективу.

В розвиток такого підходу комісія РСПП представила власні напрацювання. Вони в основному являють собою аналіз стану будівельної галузі. Так, за даними РСПП, з 235 тис. будівельних підприємств 98,2% знаходяться у приватній власності. У саморегулюючі організації (СРО) складаються 169 тис. підприємств (125 тис. — будівельних, понад 62 тис. — у проектних та вишукувальних). Всього в Росії більше 270 будівельних СРО. Обсяг будівельних робіт за 2015 рік в РСПП оцінили в 6 трлн руб. При цьому, як зазначив гендиректор Національного містобудівного інституту Олександр Кривов, «ніхто не помічає індивідуальне будівництво, яке недооцінене»: населення на малоповерхове будівництво та оздоблення житла витратило близько 1,5 трлн руб.

Головне пропозицію підприємців полягає в поступовому переході від держрегулювання до саморегулювання будівництва. До цього питання в РСПП підходять обережно — вказуючи на успіхи житлового будівництва, яке традиційно тягне за собою всю галузь. РСПП зазначає, що «небувалий» обсяг введення житла в 2014-2015 роках (з 84 млн кв. м) багато в чому зобов'язаний оптимізації держрегулювання у житловій сфері, зняття надлишкових адміністративних бар'єрів. Тому підприємці наполягають на подальшому зниженні адміністративної навантаження на будівельний бізнес.

Частка держрегулювання в будівництві, за задумом РСПП не повинна перевищувати 20% (зараз вона становить 80%). Мова йде про співвідношення регулюючих актів, що видаються чиновниками, і відданих на відкуп СРО. Частка держфінансування в будівництві становить лише 17-20%, йдеться в доповіді РСПП, однак держава «продовжує здійснювати в повному обсязі регулювання всіх напрямків» будівельної діяльності. спільнота сподівається на зниження участі держави в управлінні галуззю до 60%, до 2025 року — до 40%, а до 2030-го — до 30%.

Переглядів: 735
Пошук

Календар
«  Февраль 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog