Головна » 2015 » Ноябрь » 5 » Загальний вигляд і планування
10:58
Загальний вигляд і планування

Щоб створити в квартирі гармонійний, зручний інтер'єр, спочатку необхідно «спланувати» житловий простір. Типові планування квартир не дуже підходять для створення ідеального будинку.

Перш ніж приступити до будівництва, потрібно визначити, чи зможете ви самостійно налагодити складні виробничі, правові та фінансові відносини з виконавцями? Не варто залучати до виконання робіт з облаштування власного житла «дикі» бригади тільки тому, що їх послуги недорогі.

Існує безліч висококласних фірм, які не тільки приймають замовлення на виконання архітектурно-будівельних креслень, але й організовують зустрічі з архітекторами проектів та надають консультації з вибору підрядника для реалізації задуманого, а також рекомендації по внутрішній обробці майбутнього будинку. Адже тільки досвідчений архітектор може втілити в камені чи дереві ідею будинку вашої мрії. Слід пам'ятати — справжній професіонал ніколи не запропонує замовнику один єдиний варіант, а відразу кілька на вибір. Щоб зробити цей вибір правильно, можна вивчити масу каталогів та журналів інтер'єру, можна закінчити курси дизайнерів інтер'єру (тоді ви можете розробити проект своєї квартири самостійно), а можна просто керуватися інтуїцією, гарним смаком і... здоровим глуздом. Краще всього розробити дизайн-проект, що враховує вимоги, побажання і будівельні норми. У цьому випадку ви збережете багато часу, нервів і коштів, коли на будь-якій стадії будівництва або обробки будівельники «щось не так зрозуміли». І в цьому немає їхньої провини, просто ви всі представляли трохи по-іншому. Маючи на руках дизайн-проект, будівельники зуміють крок за кроком надавати приміщень саме такий вигляд, як ви й хотіли. Починаючи будівництво або ремонт з розробки дизайн-проекту, ви одночасно надаєте послугу і собі, і будівельній бригаді.

На першому місці у виборі проекту будинку варто передбачувана його функціональність, якщо будинок призначений тільки для проживання, то він несе в собі лише одну функцію і є монофункціональним, це не означає, що в такому будинку знаходяться тільки житлові кімнати, навпаки, в ідеальному затишному будинку повинен бути ряд підсобних приміщень призначених для комфортного проживання — це кухня і кладова, ванна і туалет, а також веранда та інші місця. Якщо ж, крім життя там передбачається займатися якою-небудь діяльністю, то будинок стає поліфункціональним. При цьому будинок стає набагато більш складним за своєю структурою, з точки зору користування житловими приміщеннями і тут важливо зробити так, щоб одна частина будинку не конфліктувала і не перетиналася з іншого, таким чином, житлові приміщення та відповідні їм підсобні повинні розташовуватися в одній частині будинку, а виробничі приміщення та інші приміщення, пов'язані з роботою, будуть розташовуватися в іншій частині будинку.

При проектуванні будинку необхідно дотримуватися певних правил. Насамперед для роботи над кресленням треба вибрати масштаб — це, зазвичай, 1:50 або 1:100. Потім намітити осьові, тобто умовні лінії, що проходять через фундамент та стіни. Поздовжні осі на кресленні прийнято розташовувати ліворуч будівлі і позначати буквами російського алфавіту, а поперечні — внизу, їх маркують арабськими цифрами зліва направо. Грань зовнішньої стіни проводять знизу на відстані 100-200 мм від осі (в залежності від товщини стіни), а осі внутрішніх стін — по їх середині. Ці лінії дуже важливі, так як при розмітці будинку їх переносять на ділянку. Після цього вимальовують на кресленні стіни так, щоб товщина кожної з них відповідала обраному масштабом. Далі потрібно розподілити приміщення, розділені перегородками. Дуже важливо враховувати сторони світу. Наприклад, для загальної кімнати кращим вважається південно-західне і західне освітлення, для кухні та передпокою — північне. Самостійно склавши подібний план житла, вам буде набагато простіше оцінити можливості своїх квадратних метрів, зорієнтуватися в своїх перевагах щодо розташування меблів і зонування квартирного простору.

Якщо у вас приватний будинок, на вашому плані повинні бути накреслені чотири фасаду: головний, або лицьовий (зі сторони дороги або вулиці), бічні (праворуч і ліворуч від головного фасаду) та двірський (з боку двору).

На професійних архітектурно-будівельних кресленнях також виконують розрізи.

архітектурні (вони відображають внутрішній вигляд приміщень без конструктивних елементів); конструктивні (показують елементи будинку — стіни, перекриття, дах та інші). Крім того, в проект будинку входять плани: фундаменту, розкладки балок перекриттів, розташування несучих конструкцій даху. Якщо ваш план розробляє професійний архітектор, він повинен підготувати таку проектну документацію: ескізний проект і проектно-кошторисну документацію (тобто робочий проект, кошторис). Ескізний проект дає уявлення про планування будинку, основних конструктивних рішеннях, обробці приміщень і їх інженерному обладнанні.

На фазі будівництва (або ремонту) необхідно задуматися про оздоблення вашого будинку. Тоді стане ясно, до чого прагнути і які роботи, наприклад, по переплануванню (у випадку ремонту) необхідно буде зробити. Внутрішнє оздоблення будинку — досить складна робота. Тут не завжди можна обійтися простими прийомами. Для досягнення необхідного ефекту може вимагатися складне планування приміщень і безліч ексклюзивних елементів декору — незвичайні сходи, колони, меблі, вітражі і багато іншого, включаючи такі важливі дрібниці, як світильники, точно відповідні обраному стилю, різні текстильні вироби, начебто штор, покривал, панно. В оздобленні не буває несуттєвих деталей.

У плануванні житла і його обробки обов'язково повинна брати участь вся сім'я, особисті приміщення бажано обробити у відповідності зі смаками їх мешканців. Велика площа житла передбачає планування унікальних приміщень, начебто робочих кабінетів, кімнат для гостей і прийомних, великих залів, кімнат для занять спортом. Творчі люди можуть оформити свої майстерні з метою створення оптимальних умов для продуктивної роботи, чи це живопис, ліплення, фотолабораторія або щось інше.

Переглядів: 757
Пошук

Календар
«  Ноябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog