Головна » 2015 » Ноябрь » 5 » Зонування, або планування житлового простору
10:54
Зонування, або планування житлового простору

Звичайно, в ідеалі створення індивідуального житлового простору повинно починатися з будівлі власного будинку або планування квартири. Якщо ви одна з щасливиць, які мають можливість будівництва будинку, краще довіритися професіоналам — архітекторам і будівельникам, однак планування свого житлового простору неодмінно потрібно здійснювати самостійно.

Наші поради допоможуть вам заощадити час і гроші і уникнути багатьох прикрих помилок. Проте мова піде не тільки про будівництво і серйозних будівельних роботах по зміні будівлі — наші рекомендації допоможуть спланувати вже наявну житлоплощу і підказати, як її зонувати для найбільш оптимального використання.

Будівництво заміського будинку та благоустрій ділянки — це справа не одного року. А красивий затишний будинок — насамперед результат грамотної планування.

Перш ніж поставити будинок слід придивитися до місцевості. Цим часто нехтують при будівництві, а даремно: рослини і тваринний світ багато про що можуть розповісти. Наприклад, про якість ґрунту або відстані від поверхні ґрунтових вод.

Здавна небажаними для будівництва будинків місцями вважалися болотисті місця, злами річок, місця з'єднання земних пластів, низини або відкриті галявини серед лісу і називалися в народі «злими». Вважається, що це «аномальна» частина суші з поганою енергетикою, яка негативно впливає на психіку людини (поганий сон, дратівливість, схильність до депресій). У визначенні «злих» місць людям завжди допомагали тварини, а точніше — спостереження за їх поведінкою. Обожнюють такі місця бджоли, джмелі, мурахи, змії та ящірки. У старовину на місце передбачуваної забудови будинку приносили з лісу мурашник і залишали на три доби. Якщо мурашник расползался — будинок будувати можна. Також видає несприятливу енергію рельєф місцевості. Велика кількість величезних каменів говорить про те, що ви перебуваєте над розломом. Виявити близьке розташування грунтових вод теж можна спостерігаючи за природою. Близькість грунтових вод видає зосередження жаб або комарів та виростання осін, ів і дубів.

Після вибору місця для майбутнього будинку саме час подумати про його розташування. Все починається з розмітки ділянки. Ділянка не квадратної форми бажано розташувати з півночі на південь. У північній частині правильно поставити будову, а південна сторона буде віддана під сад-город. Важливим рішенням є вибір напрямку розташування будинку, його входу. Китайці, наприклад, визнані оптимізатори свого житла, будували житла з виходом на південь — так сонце максимально прогрівало будинок (таким чином вони могли заощадити на паливі). Православні слов'яни намагалися жити у злагоді з релігією. Вівтар і вхід у храм розташовувався на схід. Вважалося, що будинок, що дивиться на схід, знаходиться під милістю Бога. До того ж, схід — зручна сторона, прогріває основну частину будинку з ранку, після нічного охолодження. Вранці, з пробудженням сонця, буде прокидатися сад біля будинку, і прогрів кімнат буде здійснюватися максимально.

А ось орієнтування на північ — найзручніший варіант. Будова погано прогрівається, і в приміщеннях накопичується волога, вогкість, цвіль. Будівництво будинку з ганком на захід використовується нечасто. У старі часи так не будували. Хата впускає мало сонця в ранкові години, правда, непогано прогрівала б кімнати за день. В цій стороні ідеально розмістити дитячу кімнату або кабінет.

Переглядів: 875
Пошук

Календар
«  Ноябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog