Головна » 2015 » Июль » 16 » Золото Третього рейху: куди зникли скарби Кенігсберга після війни.
14:46
Золото Третього рейху: куди зникли скарби Кенігсберга після війни.

Андрій Пржездомський, автор книг «Секретні бункери Кенігсберга» і «Секретні об'єкти Вервольфа», член експедиції з пошуку Бурштинової кімнати в 1969 році займається цією темою багато років.

Кенігсберг був не лише перевалочним пунктом переміщуються нацистами цінностей, але і володів власним культурно-історичним та науково-технічним ресурсом. В місті знаходилися десятки музеїв, науково-дослідних і навчальних інститутів, лабораторій, бібліотек, архівів, фінансових установ. У кожному з цих об'єктів були зосереджені сотні і тисячі експонатів, фоліантів, живописних полотен, предметів декоративно-прикладного мистецтва, унікальних наукових приладів і того, що зазвичай зберігатися в банківських сейфах, - говорить дослідник. - У роки війни ці збори значно поповнилися трофеями, вывозимыми з окупованих фашистами територій Польщі та Радянського Союзу, матеріальними цінностями, конфіскованими у євреїв, які відправлялися на смерть в Освенцім, Майданек, Треблінку та інші концентраційні табори.

Враховуючи, що з початку війни в 1939 до середини 1944 року Кенігсберг, на відміну від більшості міст Німеччини, був самим спокійним містом, оскільки не піддавався бомбардуванням союзників (наші два нальоту в 1941 році не в рахунок), тут зосереджувалися різні предмети нацистського грабежу з Центральної і Західної Європи - Франції, Німеччині, Чехословаччині... Гітлерівцям здавалося, що тут їм буде надійніше перечекати звитяжну війну, а вже потім розібратися з цінними знахідками» і розподілити, що попрямує в лелеяный Гітлером Музей світового мистецтва в австрійському Лінці, що осяде в приватних колекціях нацистської верхівки, що розміститися в якості трофеїв в німецьких музеях і виставках.

А що ж саме шукати? 

Почнемо з викраденого фашистами на радянській території, – каже Андрій Пржездомський. - Це і експонати білоруських музеїв (близько 12 тисяч) - картини видатних художників, ікони російських і західноєвропейських живописців (не менше 1,7 тисяч), старовинні меблі роботи російських майстрів, колекції художнього фарфору російських, китайських і західноєвропейських майстрів, килими та гобелени.

Переглядів: 876
Пошук

Календар
«  Июль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog