Змішувач - сантехнічне пристрій, яке змішує холодну і гарячу воду в крані. Його конструкція може бути найрізноманітнішою: від двох суміщених кранів з гарячою і холодною водою до якого-небудь неймовірного твори мистецтва майстрів.
Розглянемо докладніше основні види змішувачів і їх особливості. Виділяють три види змішувачів.
Одні важелі, двовентильні і термостати:
• Одноважільні змішувачі - найбільш прості у використанні. Досить просто повернути кран, щоб включити або вимкнути воду, змінити її температуру. Та й процес установки такого змішувача не складний.
• Двохвентильний змішувач - це добре знайомий всім кран з двома ручками для гарячої та холодної води. Щоб отримати бажану температуру води, доведеться зробити більше рухів, ніж з одноважільним, але результат буде точніше і витрата води менше. Двохвентильні змішувачі в свою чергу ділять на два види - з керамічними дисками і гумовими прокладками як ущільнення. Якщо у вас жорстка вода, що містить дрібний пісок і домішки, то вибирайте другий вид.
• Термостатичний - спеціальна панель з декількома рукоятками для включення і вимкнення подачі води і для регулювання її температури. Великим плюсом термостатів є те, що налаштування зберігаються рівно стільки, скільки вам необхідно. Термостат автоматично обмежує нагрівання води понад 38 градусів, щоб уникнути опіків, а якщо вам буде потрібно вода більшої температури, то можна відключити. Також термостат не допускає дуже холодної води, що робить його максимально комфортним і безпечним для використання дітьми.
Типи змішувачів:
• Змішувачі для ванни обладнуються ручним душем, який може кріпитися на настінному кронштейні-тримачі. В основному змішувачі для ванни мають ричажок- перемикач подачі води між душем і зливом, зрідка змішувачі обладнуються електронними системами управління.
• Змішувачі для раковини і ванни все частіше оснащуються спеціальним зливним гарнітуром, за допомогою якого можна закривати і відкривати зливний отвір шляхом натискання спеціального важеля або кнопки на змішувачі.
• Змішувачі для біде нагадують змішувачі для раковин, з однією відмінністю, що оснащені аератором, що дозволяє міняти напрям струменя.
Обов'язково звертаємо увагу на матеріали з якого виготовлені змішувачі. Найкращим для виготовлення корпусу змішувача - це латунь. Зовнішні частини арматури нікелюють для захисту від корозії, а потім покривають хромом, білою або кольоровою емаллю. Ідеальним покриттям виступає хром - на поверхні цього металу не можуть жити і розмножуватися ніякі мікроорганізми. Широко так само використовується пластик - з нього роблять кожухи для литих латунних корпусів, рукоятки змішувачів, душові лійки і інші деталі.
Сподіваємося, що тепер ви зробити правильний здесь вибір при покупці змішувача!
|