Одним з найбільш поширених матеріалів для зведення різних будівельних конструкцій є цегла. Він володіє достатньою надійністю і може вистояти випробування часом навіть без додаткового посилення. Однак багато споруд не витримують зовнішніх впливів, нерідко позначаються прорахунки при влаштуванні фундаменту. В результаті цементний розчин не справляється із зусиллями розтягування, і кладка тріскається.
Надалі відбувається руйнування самої цегли, що призводить до загибелі кладки. Для ремонту старих будівель, а також при зведенні нових будівельних об'єктів необхідно монтувати шару не, який можна зробити завдяки сітці рулонної. Посилення цегляної кладки дозволить зупинити поступову деструкцію старого будинку і збільшить термін служби нового будови.
Основні параметри сітки кладки.
Для армування цегляної кладки найчастіше використовується рулонний зварна сітка. Сьогодні виробництво такого полотна є автоматизований процес, який дозволяє знизити собівартість кінцевого виробу, не погіршивши при цьому якість продукції. Технологічний ланцюжок виглядає досить просто. Холоднотягнутий низьковуглецевий дріт подається в верстати, де відбувається нарізування заготовок, які потім вкладаються в певному порядку. Саме на цій стадії закладається форма і величина осередків. Потім місця стиків зварюються, а готове полотно згортається в рулони. Розмір рулону залежить від таких параметрів сітки, як типорозмір осередки і діаметр дроту. Наприклад, при показниках сітчастого полотна 25х25х1,6 мм довжина рулону може досягати 50 м при ширині 1 м.
Якість рулонної сітки кладки регулюється вимогами ГОСТу, щоб виробник забезпечив такі важливі параметри матеріалу, як міцність і довговічність.
Способи армування цегляної кладки.
Існує кілька варіантів армування цегляної кладки. Вони вибираються з урахуванням вимог, зазначених у проектній документації.Для поперечного армування рекомендується застосовувати сітку товщиною до 8 мм. Вона укладається через 4-5 рядів цегли. Щоб з'єднати окремі сітчасті полотна, потрібно контактне зварювання. Вона забезпечить максимальну міцність конструкції.
У разі поздовжнього армування, яке використовується при зведенні стовпів, колон, міжкімнатних перегородок, а також тонких стін потрібно вертикальна сітка. Її закріплюють спеціальними хомутами на внутрішній і зовнішній поверхні стін.
Все сітчасті матеріали повинні бути захищені від корозії цинковим або лакофарбовим покриттям. Тоді сталевий каркас не зазнає руйнівній впливу іржі довгі роки.
|