Прогнози експертів щодо іпотечних ставок, умов кредитування і цін на житло..
Як не дивно, але весь економічний негатив поки не зачепила ринок іпотеки. Іпотечні кредити продовжують демонструвати випереджаюче зростання порівняно з іншими видами кредитування населення (автокредити, споживче кредитування), обсяги яких падають. Цьому багато в чому сприяв ажіотажний попит на житло: населення, побоюючись знецінення заощаджень на тлі погіршення економічної ситуації і стрімкого послаблення рубля, не став відкладати заплановані покупки, у тому числі очікуючи зростання іпотечних ставок», - зазначає Олександр Полютов, керуючий з досліджень та аналізу боргових ринків «Промсвязьбанка». Що відбувається з іпотекою?
Однак до кінця року ажіотаж спаде і за ним, на думку експертів, настане спад. Щоправда, не зрозуміло, чи буде він глибоким або справа обійдеться мінімальної корекцією.
«Ринок іпотеки на початку року показав хороший зростання, а зараз відбувається гальмування з наступних причин: по-перше, ставки, як і в цілому в банківському секторі, ростуть, а по-друге, падають реальні доходи населення, і знижується попит на нерухомість», -говорить Сергій Шамін, заступник голови правління Банку розрахунків і заощаджень.
На думку Олега Репченко, керівник аналітичного центру «Індикатори ринку нерухомості», зниження припливу грошей в російську економіку з-за санкцій, зниження цін на нафту, девальвації рубля і зростання інфляції означає дефіцит ліквідності. З-за цього вартість грошей зростає, для банків залучення коштів обходиться дорожче, а вони, в свою чергу, підвищують ставки за кредитами.
|