Головна » 2017 » Январь » 8 » Забудовники почали економити на матеріалах
11:35
Забудовники почали економити на матеріалах

Криза на російському ринку нерухомості і зниження обсягів продажів серйозно позначилися на прибутку багатьох забудовників. Іноді доходить до того, що квартири і будинки продаються за собівартістю, а девелопер не отримує ніякого навару. Головне — розпродати всі квартири в тому чи іншому житловому комплексі, щоб зовсім не піти в мінус.

Способів економії безліч, ними користувалися практично всі, в тому числі і ті забудовники, у яких на перший погляд все в повному порядку. Як стверджують експерти вітчизняного ринку нерухомості, багато девелопери просто позбувалися зайвих активів, шукали менш витратних вітчизняних постачальників. Деякі йшли ще далі і в прискореному темпі переходили на більш економічні технології.

Частина забудовників вибрала дещо інший шлях — мова йде про більш дрібної "нарізка" в квартирографии житлових комплексів. Іншими словами, произогшло значне збільшення частки малогабаритних квартир. Втім, цей варіант вельми неоднозначний і ризикований. Справа в тому, що частка студій та однокімнатних квартир в житло економ-класу вже досягло так званої критичної точки. Практика показує, що коли малогабариток стає дуже багато, життя в тому чи іншому комплексі стає менш комфортною

Але є ще один хороший і практично безвідмовний спосіб мінімізувати витрати на будівництво — це використання вітчизняних матеріалів. Після того, як курс рубля ослаб по відношенню до євро і долара, використання іноземних будматеріалів влітає девелоперам "в копієчку". Адже не факт, що той чи інший забудовник зможе швидко реалізувати побудоване житло. Звідси простий висновок — для того, щоб мінімізувати фінансові втрати від будівництва того чи іншого житлового комплексу, кварталу або заміського селища, необхідно максимально зменшити витрати на будівельні матеріали.

Разом з використанням вітчизняних і менш витратних будматеріалів деякі девелопери здешевлюють конструктивні рішення. Найяскравіший приклад — все менше стає новобудов з якісної цегли або моноліту і все більше "викидається" на ринок панельних будинків. Нехай панель не так довговічна і менш високої якості. Забудовників це не зупиняє. Адже найголовніше — економія.

Також багато забудовники відмовляються від навісних вентильованих фасадних систем з керамогранитными або керамічними плитами, а також суттєво зменшують витрати на обробку місць загального користування та благоустрій прилеглої території.

Одні експерти російського ринку нерухомості вважають, що використання вітчизняних будівельних матеріалів не відіб'ється фатальним чином на ринку житла і не призведе до якогось подорожчання, а інші дотримуються прямо протилежної думки.

Наприклад, ріелтор Марія Горячева стверджує, що пошук більш дешевих будівельних матеріалів — це абсолютно нормальна практика для будь-якого забудовника. Використання більш дешевих вітчизняних будматеріалів замість дорогих західних аналогів, на думку експерта, зробить житло більш доступним для багатьох росіян.

"Головне гасло сучасного російського ринку — купити житло якомога дешевше. Саме тому девелопери і здешевлюють будівництво об'єктів — адже саме економ-і комфорт-клас зараз найбільш продавані на ринку", — говорить експерт.

А ось ріелтор Володимир Осипов переконаний, що використання дешевих будматеріалів — це не вихід, а надалі така політика може принести забудовнику одні лише збитки і неприємності.. Адже нехтування якістю споруди, на думку фахівця, обернеться невдоволенням пайовиків і втраченої репутацією і, отже, зменшенням кількості продажів.

Загалом, ситуація досить складна. Квартира за меншу ціну — це, звичайно, здорово. Але якщо від цього серйозно страждає якість будівлі, то покупець готовий переплатити грошей, але не мати ніякого головного болю. Мабуть, в цьому питанні хороша "золота середина". Не треба робити проект надто дорогим, але при цьому не варто впадати в економію на межі скнарості — дивідендів не принесе ні перший, ні другий варіант.

Переглядів: 842
Пошук

Календар
«  Январь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog