3 червня до порядку денного поточної сесії Верховної Ради було включено 4 законопроекти про місцеві вибори, зареєстровані під номерами 2831, 2831-1, 2831-2 та 2831-3. Очікується, що вже цього тижня проекти будуть винесені для розгляду та голосування до сесійної зали.«Гал-інфо» з`ясувало, які виборчі правила пропонують українцям законотворці.
Який із чотирьох?
Законопроект 2831-2, зареєстрований депутатами із трьох фракцій, що входять до Коаліції, – Блоку Петра Порошенка, «Народного Фронту» та «Самопомочі», – має найбільші шанси на те, аби бути проголосованим.
По-перше,цей законопроект є продуктом колегіальної законотворчості учасників Коаліції, тому може цілком розраховувати на підтримку під час голосування. Втім, саме цей проект закону виглядає і найбільш фаховим.
У роботі над законопроектом 2831-2 взяли участь провідні фахівці Інституту виборчого права, Міжнародної фундації виборчих систем, «Інтерньюз-Україна», Комітету виборців України та ОПОРИ. За словами одного з авторів законопроекту, народного депутата Олександра Черненка (БПП), на 253 сторінках документа знайшло своє відображення все, «про що ми дискутували останні 10 років, що записано в Коаліційній угоді, що нам настійливо рекомендували ОБСЄ, Рада Європи, Венеціанська комісія».
Існує велика ймовірність, що в першому читанні законопроект буде прийнятий вже на поточному пленарному тижні.
«Це нам дасть змогу вже на початку липня розглянути його в другому читанні, аби станом на 15 липня ми змогли вийти на повністю підготовлений, прийнятий і підписаний Президентом закон», – зазначив перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій.
Решта три законопроекти також зареєстровані депутатами – членами парламентської Коаліції. Проект закону 2831 внесли 12 депутатів від фракції ВО «Батьківщина», проект 2831-1 – депутат від «Народного Фронту» та проект 2832-3 – 5 депутатів від Блоку Петра Порошенка, «Народного Фронту» та Радикальної партії. «Опозиційний блок» не виходив із пропозиціями щодо правил проведення місцевих виборів.
Зважаючи на те, що ці три законопроекти фактично не мають шансів бути ухваленими, докладно проаналізуємо лише законопроект 2831-2.
|