1. При вході в колоду пила робить скачок вгору і пиляє рівно практично до кінця колоди, після чого падає вниз. Це явище отримало назву "віджимання" або "віджиму", тобто кажучи: пилу віджимає. Викликано це, швидше за все занадто великим кутом заточування зуба. Спробуйте зменшити кут заточування на пару градусів.
2. При вході в колоду пила робить скачок вгору і, коли Ви знімаєте дошку, вона крива як шабля. Це викликано, швидше за все, тим, що кут заточування зуба занадто великий, а розлучення недостатній. Спробуйте зменшити кут заточування зуба на пару градусів і збільшити розлучення на 2-3 тисячних на сторону.
3. Пила "пірнає" вниз і, коли Ви знімаєте дошку, вона крива як шабля. Це, швидше за все, викликано недостатнім кутом заточування і недостатньою розводкою одночасно. Подивіться на полотно уважно, якщо форма зуба здасться Вам ідеальної, то слід збільшити кут заточування на пару градусів і збільшити розлучення на 2-3 тисячних на сторону.
4. Пив "пірнає" вниз і пиляє рівно після цього. Це може бути обумовлено декількома причинами, наприклад тим, що пила затупілась, однак, швидше за все, причиною цього явища є недостатній кут заточування пили, що може бути в свою чергу викликано тим, що заточник не заправляйте своєчасно камінь. Подивіться на полотно уважно, якщо форма зуба здасться Вам ідеальної, то слід збільшити кут заточування зуба на пару градусів.
5. На дошці залишається занадто багато тирси і вони пухкі на дотик. Це, швидше за все, викликано занадто великим розлученням і, якщо Ви придивіться уважніше, то побачите характерні подряпини поперек полотна дошки, так звані "сліди від зуба". Як Ви вже, напевно, здогадалися, слід дещо зменшити розлучення пили.6. Тирса на дошці спресовані і гарячі на дотик. Розлучення недостатній, слід збільшити розлучення на 0.003 дюйма на сторону індикатору. Кут заточування зменшити.
7. Пропил йде хвилею. Якщо пила гостра, то це відбувається внаслідок занадто маленького розлучення, слід збільшити розлучення на 0.006-0.008 дюйма на сторону по індикатору.
8. Пила поривається тріщинами ззаду. Це викликано тим, задні упори напрямних роликів коштують надто далеко від тильної сторони полотна. Відстань від тильної сторони полотна до упору направляючого ролика не повинна перевищувати величину, зазначену на звороті в залежності від типу верстата.
9. Нова, ні разу не переточенная пила тріскається по западинах зуба. Це найчастіше викликано тим, що полотно недостатньо розведено для тієї роботи, яку ними намагаються виконати (див. П.4 основних правил пиляння), або тим що полотном продовжували пиляти після того, як воно затупилося, або могло статися після першого різу, якщо колода була досить в піску.
10. На полотні пилки накочуються тирсу. Це викликано тим, що пила недостатньо розлучена і у стовбурі залишається недостатньо повітря, полотно пилки треться об тирса, розігрівається і деревний пил напекает на пилку. Збільште розлучення на 0.005 дюйма на сторону індикатору.
11. Тирса "накочуються" на внутрішній поверхні зуба, але на поверхні пили цього не відбувається. Це обумовлено поганою якістю заточування (занадто велика подача лили надто великий з'їм металу і, як результат, погана якість поверхні на западині зуба), або занадто великим кутом заточування зуба, або тим, що полотном продовжували пиляти після того, як воно вже затупилося.
12. Після перезаточки полотно покривається тріщинами на западинах зубів. Під час перезаточки одним разом зняли занадто велика кількість металу, в результаті чого вийшов перегарту поверхні зуба. Або це пов'язано зі зміною геометрії зуба. Порівняйте геометрію зуба з тієї, яка була спочатку, приклавши до пилки шматок полотна, який жодного разу не Переточувати, такий шматок можна легко отримати у нас в офісі.
13. І останнє по порядку, але аж ніяк не за призначенням, багато проблем створюються тим, що заточной камінь недостатньо часто і акуратно заправляється. Це не найприємніше на світі заняття, і цього можна не робити, як втім і всього іншого, про що написано вище, В ТОМУ ВИПАДКУ, ЯКЩО ВАС НЕ ЦІКАВИТЬ РЕЗУЛЬТАТ.
|