При виконанні штукатурних робіт вручну, штукатурові доводиться готувати штукатурну суміш невеликими порціями. Це відбувається з-за того, що приготовлена штукатурна суміш протягом 50 хвилин застигає. У зв'язку з чим при виконанні значних обсягів штукатурних виникає потреба в додатковій робочій силі, а саме в підсобних робітників. При приготуванні штукатурної суміші ручному способом також з'являється проблема з однорідністю приготовленої суміші в різних замісах. Це викликано тим, що навіть кваліфіковані та досвідчені робітники не можуть готувати розчини з однаковою консистенцією і з однаковою щільністю наносити його на всю оштукатуриваемую поверхню. В результаті по всій площі оштукатуриваемой поверхні утворюються ділянки з різною консистенцією розчину і різної щільності. З часом на оштукатурених ручним способом поверхнях можуть з'явиться нерівності і тріщини. Механізована штукатурка являє собою процес вирівнювання поверхонь за допомогою застосування спеціального обладнання, штукатурних станцій, і використання спеціальних штукатурних сумішей. Штукатурні станції призначені для безперервного приготування, транспортування і нанесення штукатурного розчину на оброблювану поверхню. Штукатурний розчин готується із спеціальної штукатурної суміші в смесительном сайті станції, де процес її приготування схожий з принципом дії шнекового насоса. Приготовлена штукатурна суміш по растворопроводу подається в сопло-форсунку, з якого за допомогою стисненого повітря наноситься на поверхню. Змішувальний бункер станції оснащений спеціальним валом і противопыльной захистом, яка захищає машину і обслуговуючий персонал від пилу при розтині мішків і перемішуванні.
Сам процес приготування штукатурної суміші і її нанесення на оштукатуриваемую поверхня виглядає наступним чином: завантажити компоненти розчину в приймальний бункер,вода і суміш подаються у змішувальний бункер штукатурної станції, змішуються там дозовано перетворюючись в штукатурний розчин, який і надходить по растворопроводу через сопло-форсункуна оброблювану поверхню. Обов'язки робітників процесі механізованої штукатурки зводиться до контролю за постійним забезпеченням штукатурної станції необхідної сухий штукатурною сумішшю, водою і електрикою, нанесенням штукатурного розчину і його подальше вирівнювання. З цього поверхні, поштукатурені механізованим способом відрізняють такі властивості як:
- низькою шорсткістю і високою рівністю. Якість поверхні, найчастіше, не вимагає подальшої додаткової обробки і сама поверхня готова для нанесення декорує шару;
- однорідність міцнісних, механічних і фізико-хімічних властивостей всегонанесенного штукатурного шару. Як наслідок, відсутність розтріскувань і освіти 2чешуи2.
Крім високої якості штукатурного шару застосування в будівництві технології приготування і нанесення штукатурної суміші механізованим способом веде до зниження витрат на виконання робіт. Так при використанні механізованого процесу відбувається:
- економія витратного матеріалу внаслідок повної витрати затворенной суміші;
- економне витрачання штукатурної суміші в слідстві збагачення робочого розчину повітрям під час перемішування;
- значне скорочення часу виконання штукатурних робіт порівняно з ручним методом виконання штукатурних робіт;
- скорочення часу виконання подальших оздоблювальних робіт, в наслідок високої якості штукатурного шару.
Механізований метод виконання штукатурних робіт може бути успішно використаний не тільки при виконанні робіт у закритих приміщеннях але і виконанні штукатурних робіт на фасадах будівель.
Але на жаль, навіть у такого прогресивного методу виконання робіт є слабка сторона.
При виконанні робіт із застосуванням штукатурної станції слід побоюватися раптового тривалого (більш ніж на 40 хв.) відключення електропостачання, коли в робочих органах станції є затворене суміш. Таке відключення електропостачання не представляє який або погрози для здоров'я працюючих зі станцією людей, але для працездатності станції може привести до серйозних наслідків. Це пов'язано з тим, що штукатурна суміш твердне протягом 40-50 хвилин.У цій ситуації, якщо не вдається відновити електропостачання станції протягом 20-30 хв., необхідно очистити вузли машини від штукатурної суміші. В іншому випадку вони будуть придатні тільки на викид. В цілях недопущення подібної ситуації доцільно мати резервний електрогенератор.
|