Існує цілий ряд пристроїв для водопідготовки, що дозволяють в домашніх умовах видалити з води забруднення або шкідливі домішки. Такі фільтри (їх ще називають побутовими) створюються для боротьби з різними проблемами води.
Залежно від конструктивних особливостей і способу очищення вони можуть мати різну швидкість очищення води (продуктивність) і різний ресурс змінних модулів. Механічні, хімічні, сорбційні і мембранні фільтри для очищення води, системи водопідготовки зарубіжного і вітчизняного виробництва: щоб вибрати потрібний фільтр, треба добре розбиратися в принципах роботи цих пристроїв.
Процес очищення води має кілька стадій. Спочатку видаляються механічні забруднення, тобто речовини, що знаходяться у воді у вигляді суспензії, а не розчину. Потім настає черга розчинених речовин. Для ліквідації великих частинок (понад 20-50 мікрон) використовують сітчасті або дискові фільтри грубого очищення, або передфільтри, під'єднуються до водопроводу. Для очищення від грубих домішок в багатоступеневих фільтрах застосовуються намотувальні картриджі з поліпропілену або з полімерної піни. Ці фільтри призначені для захисту сантехніки і побутової техніки; вони ж "полегшують життя" фільтру тонкого очищення води.
Щоб зробити воду придатною для пиття, однією механічний очищення недостатньо. Тут прийдуть на допомогу фільтри для питної води. Це можуть бути фільтри-накопичувачі ( "глечики") або проточні фільтри, під'єднуються до водопроводу тимчасово або стаціонарно. У глечиках очищення води відбувається при природному просочуванні води через фільтруючий елемент. У проточних фільтрах вода проходить через фільтруючі елементи під тиском. Ці фільтри дуже різноманітні:
-насадки на кран; -фільтруючі пристрої, що приєднується до крана на час фільтрації води; -фільтри, що вбудовуються в водопровід.
За принципом дії проточні фільтри підрозділяються на наступні категорії.
Вугільні фільтри. Завдяки своїй високій адсорбційної здатності, активоване вугілля ефективно поглинає залишковий хлор, розчинені гази, органічні сполуки. В даний час в фільтрах для питної води застосовують активоване вугілля з шкаралупи кокоса, сорбційна ємність якого в 4 рази вище, ніж вугілля, одержуваного з деревини берёзи.Угольние картриджі є складовою частиною багатьох фільтрів для очищення води і служать для доочистки питної води.
Фільтри для видалення заліза. Видаляють залізо і марганець. В якості фільтруючого середовища використовуються полімерні речовини, що включають в свій склад каталізатори реакції окислення. В ході хімічної реакції розчинені у воді залізо або марганець переходять в нерозчинну форму, випадають в осад і затримуються в фільтрує системі, потім вимиваються при подальшій промивці фільтра.
Фільтри-пом'якшувачі. Знижують жорсткість води, видаляючи надлишок солей жорсткості (сполуки кальцію, магнію та інших елементів). Завдяки застосуванню спеціальних засипок фільтри цього типу можуть впоратися і з завданнями знезалізнення, видаляючи з води певну кількість заліза, марганцю, а також нітритів, сульфатів, солей важких металів, органічних сполук. Фільтри цього типу вимагають регенерації спеціальним сольовим розчином.
Ультрафіолетові стерилізатори. Рідше застосовуються для очищення води в наших квартирах, оскільки водопровідна вода і без того щедро насичується хлором, що вбиває бактерії. Однак в заміському будинку такий фільтр може дуже стати в нагоді. Параметри УФ випромінювання підібрані таким чином, що гарантують майже повну стерилізацію води. Як стерилізаторів цього типу широко застосовуються спеціальні ультрафіолетові лампи, змонтовані в жорсткому корпусі, усередині якого протікає вода, піддаючись впливу ультрафіолетового випромінювання.
Джерело: rolfis.com.ua/shop/filtry-dlya-vody/filtry-dlya-pitevoy-vody/filtry-protochnye.html
|